|

Kurortinis Marokas – Agadiras ir jo sukrečianti istorija

Marokas turi keletą kurortinių miestų, iš kurių tarp užsienio keliautojų populiariausas Agadiras. Prie Atlanto vandenyno įsikūręs Agadiras nepanašus į jokį kitą Maroko miestą. 1960 metais galingas žemės drebėjimas beveik visiškai sunaikino šį kurortą, o jį atstatę architektai užsibrėžė tikslą sukurti modernų miestą.

Dėl savo naujumo, amžinos saulės ir netoliese esančio Agadiro Al Massima oro uosto, Agadiras greitai tapo daugumos kelionių agentūrų taikiniu. Didžiausias kurortinis miestas Maroke įsikūręs puikioje vietoje – jį supa Anti Atlaso kalnai, Sacharos dykuma, o Atlanto vandenyno pakrantės paplūdimys tęsiasi net 10 km. Netoliese esantys kaimai žvejų Taghazout ir Tamraght tapo bangų gaudytojų Meka (apie Taghazout jau rašiau straipsnyje Mažasis Taghazout – ne tik bangų gaudytojų Meka). 

Agadire klimatas išlieka pastovus visus metus. Vasarą oras sušyla iki 30 laipsnių, žiemą – iki 25, tad šis miestas yra ideali vieta pabėgti nuo kaitros Marakeše, o sausio mėnesį tikrai nesušalsite maudydamiesi iki 19 laipsnių įkaitusiame Atlanto vandenyne.

Agadiro vienas pagrindinių ekonominių variklių, šalia žuvininkystės, žemės ūkio yra turizmas. Palei paplūdimio juostą išsirikiavę daugybė modernių viešbučių, su kuriais bendradarbiaujančios turizmo agentūros kasmet atveža gausybę turistų grupių iš viso pasaulio.

Reikšmingas įvykis lietuvių keliautojams – nuo 2017 metais didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“  paleido naują tiesioginį skrydį iš Vilniaus į Agadirą.  Šios naujienos Maroko mylėtojai laukė ne vienerius metus, nes iki šiol šią egzotišką šalį buvo galima pasiekti tik su persėdimu ar keliaujant į Varšuvos oro uostą. Tačiau nuo 2019 metų šis skrydis buvo atšauktas, todėl patogiausias variantas pasiekti Maroką tapo skrydis iš Varšuvos į Marakešą.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Dėl savo modernumo, švarių, palmėmis apsodintų alėjų, viešbučių kompleksų ir architektūros, Agadiras dažnai vadinamas Maroko Majamiu; kitiems jis primena Viduržemio miestų kurortus. Mano nuomone, Agadiras yra puikus startas pažinčiai su Maroku, ypač jei keliaujate su vaikais, ar iki tol nesate klajojęs savarankiškai. Agadiras pamažu pripratins jus prie spalvingos Maroko kasdienybės, spalvų, garsų, skonių ir derybų meno.

Tačiau tuo pačiu Agadiras yra pats moderniausias ir naujausias Maroko miestas, todėl padarysite klaidą daugiau nepakeliavę po šią kontrastų pilną šalį. Ne vienoje diskusijoje internete rasite pasisakymų, kad vietoj Agadiro verčiau rinktis Essaouirą – mažytį miestą, kuriame sklando ypatinga dvasia. Apie Essaouirą jau pasakojau straipsnyje Essaouira – vandenyno skalaujamas Maroko perlas. Aš asmeniškai visuomet apsistoju netoliese esančiame Taghazout, kuriame gali išsinuomuoti kambarį tiesiai ant vandenyno kranto, kas Agadire sunkiai įmanoma.

UŽSISAKYK TURĄ AGADIRE IR APLINK

Nuo 2015 metų metus padedu viso pasaulio keliautojams atrasti Maroko magiją ir tarpininkauju užsakinėjant turus iš Agadire ir aplink. Juos išbandė šimtai lietuvių (atsiliepimai čia).

Jei nori užsakyti, spausk šią nuorodą, ir ten rasi visą info.

DIENOS TURAI IŠ AGADIRO:

​​​​Agadiras – mažoji dykuma (populiariausia)
​Agadiras – Marakešas
Agadiras – Legzira ir Tiznit
Agadiras – Essaouira
​​​Agadiras: keturračiai, bugiai
ir daug kitų


Kaip jau minėjau, 1960 metais Agadirą paženklino milžiniška tragedija – galingas žemės drebėjimas nuo paviršiaus nušlavė apie 80 proc visų miesto pastatų, žuvo trečdalis, 12000, Agadiro gyventojų. Dabartinis miestas atstatytas 2km nuo tragedijos vietos.  Miestą atstatę architektai siekė suteikti jam modernų veidą, o paėjus galima pamatyti ir senąją miesto dalį. Dėmesio vertas ir uostas, turgūs. Agadire apsistoję turistai dažnai išsiruošia į dienos ekskursijas į šalia esančius Tiznit, Sidi Ifne, Tagazouth ar žygiuoja į Atlaso kalnus.

Kaip nusigauti į Agadirą?

IŠ MARAKEŠO

Kaip nusigauti į Agadirą, jei atskridote į Marakešo oro uostą? Agadiras nuo Marakešo nutolęs apie 250 km ir kelionė su automobiliu trunka apie 3 val. Į Agadirą veda patogi, mokama magistralė, keliai puikiai sutvarkyti. Galite važiuoti ir tarpmiestiniu autobusu (skaitykite mano sraipsnį Tarpmiestiniai autobusai ir traukiniai Maroke. Keliautojo atmintinė), kelionė truks apie 4 valandas įskaičiuojant pusvalandžio sustojimą kavinėje. Ilgos kelionės valandos tikrai neprailgs, nes pro langus matysite nuostabius kalnų peizažus.

Į Agadirą veža tiek prie Marakešo traukinių stoties esanti „Supratours“ autobusų kompanija (jų puslapyje rasite laikus bei kainas) ir šalia esanti CTM. Bilieto kaina – 115 Dh (apie 10 eurų).  Agadire autobusų stotis nuo centro nutolusi maždaug 5 km, kelionė taksi kainuos apie 20 Dh. Galite keliauti ir privačiu taksi, kaina būtų apie 1000 Dh, priklausomai nuo jūsų sugebėjimo derėtis. Arba, Marakeše susiraskite grande/didelių taksi stovėjimo vietą ir prisipildžius taksi, iki Agadire greitai nusigausite už 100 Dh.

IŠ AGADIRO ORO UOSTO Į CENTRĄ

Agadiro Al Massira oro uostas nuo miesto yra nutolęs apie 20 km. Pats oro uostas yra labai mažas, todėl net iš jo išskrendant nereikia atvykti labai iš anksto. Tiesiogiai iš pačio oro uosto į Agadiro centrą nevažiuoja joks viešasis transportas išskyrus taksi. Taksi kaina yra fiksuota – 20 eurų (jei važiuoja ne daugiau kaip 3 žmonės į tą patį viešbutį). Daugiau informacijos apie Agadiro oro uostą rasite mano straipsnyje Agadiro Al Massira oro uostas: informacija skrendantiems.

12 vietų, kurias privalote aplankyti Agadire ir aplink jį

Šiame straipsnyje rasite mano rekomenduojamas vietas, kurias verta aplankyti Agadire. Nors Agadiras yra naujas miestas, jame tikrai yra ką veikti ir pamatyti; ypač jei nepatingėsite pajudėti už miesto ribų.

Pabaigai, Agadiras vienus traukia savo ramybe ir modernumu, kiti šį miestą aplenkia dėl tų pačių savybių. Tačiau, mano nuomone, net ir būdamas naujai atstatytas, Agadiras išlaiko savo dvasią, o senojo miesto palikimas jaučiamas ir po naujų statinių pamatais.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *