|

Taghazout kaimas – ne tik Maroko bangų gaudytojų Meka

Netoli Agadiro įsikūręs Taghazout kaimas jau seniai pavergė bangų gaudytojų iš viso pasaulio širdis. Ir ne tik jų, bet ir visų tų, kurie nori pabėgti nuo turistinio Agadiro ir patirti autentišką Maroko pajūrio dvasią. Tad jei ruošiatės kelionei į Maroką ir norite pasimėgauti vandens malonumais, šis Atlanto vandenyno pakrantėje įsikūręs kaimas tikrai turi būti jūsų lankytinų vietų sąraše.

19 km nuo Agadiro nutolęs Taghazout tik palyginti neseniai pradėjo populiarėti. Kuomet pirmą kartą ten lankiausi 2015 metais, Taghazout šlovė dar tik buvo pradėjusi augti, 5000 gyventojų turinčiame žvejų kaime buvo galima rasti keletą paprastų viešbučių, pakrantės restoranėlių, banglenčių nuomos punktų ir mokyklų. Taghazout labiausiai buvo žinomas būtent banglenčių fanams, nes ten jie ištisus metus randa puikias bangas įvairių lygių entuziastams.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Kaip nusigauti iki Taghazout?

 • Taksi

  Jei keliaujate viešuoju transportu, autobusu atvykę į Agadirą (kaip naudotis vietos autobusais rasite mano straipsnyje Tarpmiestiniai autobusai ir traukiniai Maroke. Keliautojo atmintinė) sėskite į paprastą taksi ir paprašykite jus nuvežti iki didelių (grande taxi) taksi stovėjimo aikštelės vietos, kurios koordinatės čia. Ten galėsite susimokėti arba tik už vieną vietą taksi (kiek pamenu kainioja apie 15DH), arba, jei nenorite laukti kol susirinks pilnas automobilis, patys sumokėkite už visą taksi, ir už 30 min pasieksite Taghazout.

  Jei esate Essaouiroje tuomet pirmiausia turėsite nusigauti iki Agadiro ir iš ten vėl imti arba taksi, arba vietinį autobusą. Nors kelias iš Essaouiros į Agadirą veda pakrante ir prasuka Taghazout, autobusas ten nestoja, nes naudojasi aplinkiniu keliu.

 • Autobusas


  Iki Taghazout taip pat galite nuvykti Agadiro vietos autobusu Nr.32, kurio kaina tik 7DH. Tačiau šis būdas užima laiko, nes reikia nusigauti iki autobuso stotelės Agadire, ir sulaukti pačio autobuso. Grande taxi man visuomet geresnis ir patogesnis variantas, nes pilnas taksi susirenka greitai. Tuo tarpu iš pačio Taghazout keliauti su minėtu autobusu tikrai  patogu, stotelė yra kaimo pradžioje. Arba, naudokitės ten pat esančių didelių taksi paslaugomis – keliautojai užpildo taksi visai greitai.
  taghazout, bus, local bus, palm trees

 • Souktosurf pervežimai


  Jei nenorite vargti ir į Taghazout nusigauti tiesiai iš Marakešo, Imsouane, Essaouiros, siūlau pasinaudoti https://www.souktosurf.com/ pervežimais. Patikima kompanija, nebrangūs pervežimai, galite viską užsisakyti ir apmokėti internetu.

Taghzout populiarumas

Kodėl Taghazout pamažu išpopuliarėjo? Viena iš priežasčių – netoliese esančiame populiariame kurorte Agadire nėra hostelių ar įdomesnių boutique hotelių, ten dominuoja dideli viešbučiai, su viskas įskaičiuota paketais ar keliautojams, kurie mėgsta tingias atostogas (plačiau apie Agadirą rasite mano straipsnyje Agadiras – tarpinė stotelė pažinčiai su Maroku).

Į Taghazout susirenka kitokie keliautojai – jiems neaktualūs standartiniai viskas įskaičiuota paketai,  jie nebijo iššūkių ir yra truputį romantikai. Jiems patinka stebėti, kaip žvejai iš jūros parvelka savo valtis; patinka vakare išlįsti į vietinius restoranus, kuriuose visi jaukiai ragauja šviežią žuvį. Jie truputį nutrūktgalviai, nes nori turėti galimybę išmokti bangas valdyti banglente, rytą pradėti jogos pamokomis ar tiesiog mėgautis autentiška Maroko kaimo patirtimi.

Kitas didelis privalumas – vandenyno artumas, nes jūs tiesiogine to žodžio prasme galite išsinuomoti kambarį ar butą tiesiai ant vandenyno kranto. Šios prabangos nei Agadire, nei Essaouiroje nerasite.

Kaip jau užsiminiau, Taghazout pamažu išpopuliarėjo, prieš keletą metų ten nutiestas aplinkelis, leidžiantis visiems Prieš keletą metų Taghazout nutiestas aplinkelis, leidžiantis keliaujantiems į Essaouirą aplenkti šį kaimą, taip smarkiai sumažinant jame buvusį eismą. Prie pat Taghazout įsikūrė keletas prabangių viešbučių kompleksų („Fairmont Taghazout Bay“, „Hyatt Regency Taghazout“, „Sol House Taghazout Bay“ ir kt), atnaujinti keliai, nutiestas 5 km pėsčiųjų pajūrio kelias, sujungiantis Taghazout su netoliese esančiu Tamraght kaimu.

Pačiame Taghazout įsikūrė daugiau brangių boutique tipo viešbutukų, modernesnių restoranų, kuriuose galima užsisakyti ir alkoholinių gėrimų – seniau nebuvo nei vieno alkoholį parduodančio restorano. Tačiau kol kas svaigiųjų gėrimų galima rasti tik kelete restoranų, o artimiausia parduotuvė yra tik Agadire. Taghazout tapo populiaria vietinių turistų vieta, viešbučius tenka užsisakyti ir iš anksto. 

Žinoma, jūs paklausite, ar tokia modernizacija nesugadino miesto autentiškumo? Mano nuomone, kol kas ne, ir aš vis dar renkuosi Taghazout savo pajūrio atostogoms, ten esu praleidusi ne vieną mėnesį. Galite lengvai išvengti kitų turistų toliau paėję į atokesnius paplūdimius, o aplink yra ne vienas kitas mažas kaimelis, tad veikti tikrai ką bus. Dažnai apsistoju ne pačiame Taghazout, o 1km nuo jo nutolusiame Anchor point. Būtent ten sutinku gražiausius saulėlydžius, stebėdama bangas šokančius banglentininkus ir neįtikėtino grožio dangų.

Verta aplankyti šalia Taghazout esančius kaimus, kaip kad mano mėgstamas Ait Aourir, Tamraght, Imi Ouaddar…

Kur apsistoti Taghazout?

Taghazout pastaraisiais metais įsikūrė ne vienas naujas viešbutis, hostelis, svečių namai, yra gausybė „Airbnb“ nuomojamų apartamentų. Kaip jau minėjau, vienas iš Taghazout privalumų tas, kad galite išsinuomoti butą/kambarį tiesiai ant vandenyno kranto ant bent jau su vaizdu ant vandenyno.

Jei esate didesnė grupė keliautojų, verta išsinuomoti atskirus apartamentus ar netgi vilą. Ne vieną pasiūlymą rasite jau minėjote „Airbnb“ svetainėje, „Booking.com“. Būtinai pažiūrėkite, kur tiksliai yra nuomojama vieta, nes labai daug jų, nors ir rašo Taghazout, yra aplinkiniuose kaimuose. Pačioje kaimo pabaigoje yra didelis ant jūros kranto nuomojamų apartamentų blokas, kuris nėra interneto svetainėse (jiems reklamos nereikia, bet galite susisiekti telefonu/„Whatsapp“ – rašykite man ir duosiu kontaktus), ir už gerą kainą nuomoja butus su vaizdingomis terasomis. Privačių butų nuomos kainos – apie 50-100 eurų/nakčiai dvivietis.

Taghazout yra ir ne vienas viešbutis, kurį išsirinkti galite priklausomai nuo jūsų norų ir biudžetų. Jei norite kažko paprastenio, bet su gera nuotaika ir sutikti kitų keliautojų, pabendrauti, pasiimtų banglenčių ar jogos pamokų, visuomet rekomenduoju hostelį Amayoursurf (30 eur/nakčiai dvivietis kambarys), Hashpoint surf camp, kiek toliau, ant Taghazout kalno įsikūręs Sun House Morocco ir kt.

Iš brangesnių (kainos apie 200 eurų nakčiai, priklausomai nuo sezono), bet labiau boutique viešbučių, kurie man patinka dėl savo atmosferos, išskirčiau Amouage by surf Maroc (labai gražus, su baru, restoranu), jie taip pat Tamraght turi ir gražią privačią vila; šalia Amouage esantis Dfrost surfand yoga mano mėgstamas ir dėl savo nerealaus restorano, kuriame gali mėgautis ir alkoholiu tiesiai ant vandenyno kranto. Jiems priklauso ir šalia esantis „Seaside Hotel“ su nauju jūros gerybių restoranu. Dažnai užsuku ir į World of waves (WOW) kavinę, jiems priklauso viršuje esantis boutique jaukus viešbutukas. Munga Guesthouse yra įlindęs kiek giliau į kaimą, bet išsiskiria savo dizainu ir meno kūriniais.

Kadangi nesu didelių modernių viešbučių mylėtoja, jei jau mokėti daugiau, renkuosi labiau boutique nakvynės vietas. Tačiau norintiems daugiau prabangos ir vietos – 5 žvaigždučių Hyatt Place Taghazout Bay (apie 100-200 eur/nakčiai), Radisson Blu Resort Taghazout Bay Surf Village arba Accor grandinei priklausantis Fairmont Taghazout Bay. Netoliese esančiame  Imi Ouddar kaime yra didelis 5 žvaigždučių kompleksas Paradis Plage Surf Yoga & Spa – jei norite pabėgti nuo Taghazout šurmulio, bet gyventi prabangiai.

Ką veikti Taghazout?

1. Banglentės

Kad išsilaikytumėte ant bangos, nebūtinai turite būti banglenčių profesionalas. Kaip jau minėjau, Taghazout yra geriausia vieta šiam vandens sportui ir daugybė keliautojų čia atvyksta be jokios patirties, čia pilna banglenčių mokyklų, trenerių, nuolat organizuojami kursai pradedantiems, vietoje galima išsinuomoti visą reikiamą įrangą. Ne viename viešbutyje/hostelyje (kaip kad „Surf Berbere“, „Minth Surf“, „Wow Surfhouse“ etc) galite užsisakyti savaitės paketą, į kurį įskaičiuotas apgyvendinimas, maitinimas, banglenčių ir jogos kasdieninės pamokos.

2. Paplūdimiai

Taghazout paplūdimiai pilni poilsiautojų, visuomet siūlau pavažiuoti kiek toliau nuo masių. Taip, pačiame Taghazout esančiame paplūdimyje visuomet pilna žmonių, tačiau visuomet galite pavažiuoti max 10-15 km link Essaouiros pusės ir pasimėgauti ten esančiais paplūdimiais (Madraba beach, 25km Google maps pažymėtas paplūdimys, Aghroud, Laatrousse ir kiti).

3. Taghazout Bay promenada

Visai neseniai Taghazout baigta tiesti paplūdimio promenada, jungianti šį kaimą su už 5km esančiu Tamraght. Šis iškart virš paplūdimio einantis sutvarkytas takas – puiki vakaro pramoga tiek pasivaikščiojimui, tiek pasivažinėjimui dviračiu. Takas baigiasi Tamraght kaimo paplūdimyje, prie pat garsiojo velnio akmens (Devil rock). Iki ten galite nueiti ne tik šiuo taku, bet ir pačiu paplūdimiu. Prie Velnio akmens rasite keletą jūros gėrybių ir tadžinų restoranų, jodinėjimą arkliais siūlančių jaunuolių.

4. Aplinkiniai kaimai

Aplink Taghazout rasite ne vieną dėmesio vertą kaimą. Važiuojant nuo Agadiro pusės pirmiausia pravažiuosite pro Aouir kaimą (kitaip žinomą kaip Banana village), nuo ten jei pasuksite į dešinę, nusigausite į Rojaus slėnį (Paradise Valley), o toliau važiuodami tiesiai pasieksite Tamraght – pats kaimas įsikūręs kiek ant kalvos, toliau nuo paplūdimio. Ten yra ir artimiausias nuo Taghazout bankomatas, bankas.

Taghazout pasieksite arba važiuodami senuoju keliu (jis kiek lėtesnis, nes padaryta daug naujų mažų žiedinių sankryžių, ribojamas eismas) arba aplinkeliu (rekomenduoju jei skubate). Tamraght pastaruoju metu taip pat pasidarė populiari vieta ramybės ieškotojams, ten rasite modernesnių hostelių, banglenčių mokyklų, kavinių. Prie paplūdimio yra ir garsioji Devil rock, ne vienas žuvies restoranas.

Važiuojant toliau nuo Tgahazout, nuostabaus grožio pajūrio keliu link Essaouiros, galite užsukti ir į Imsouane (1 val kelio nuo Taghazout). Imsouane pamažu taip pat populiarėja, jis daug mažesnis nei Taghazout, ir banglentininkų bei kitų keliautojų yra atrandamas ne tik dėl savo gerų bangų, bet ir nekomercinės atmosferos.

Prie Tamraght kaimo esantis Velnio akmuo (Devil rock), garsėjantis savo magiškomis galiomis.

5. Saulėlydžiai

Pasibaigus Taghazout, nepatingėkite nueiti 1km į priekį, iki garsios banglenčių sporto vietos Anchor point įlankos, kurioje yra įsikūrę ir keletas svečių namų, Airbnb nuomojamų apartamentų. Ten taip pat apsistojame su draugais, mūsų mėgstamiausias butas irgi yra su nuostabiu vandenyno vaizdu, atokiau nuo Taghazout šurmulio (viršuje nuotrauka su kaktusu ir hamake). Iškart už Anchor point yra ir be galo vaizdingas paplūdimys bei tobula vieta stebėti banglentininkus ir sutikti saulėlydžius:

6. Jūros gėrybės

Kur daugiau Maroke valgyti jūros gėrybes jei ne prie vandenyno esančiuose vietose? Kiekvieną rytą žvejai Taghazout ir jo apylinkėse parplaukia valtyse pargabendami dienos laimikius. Juos parduoda tiek pačiame kaime esančiame paplūdimyje, tiek kitose vietose. Mano rekomendacija – už Taghazout netoli esančiame Imi Ouaddar kaime, kuriame geriausia vykti nusipirkti šviežios žuvies arba ją valgyti ten vietoje esančiose pigiose grilinėse.

7. Riedlenčių parkas

Ant Taghazout kalno įsikūręs riedlenčių parkas (SkatePark) patiks ir ne vien ekstremalaus sporto mėgėjams bet ir jų draugams, nes iš ten atsiveriantis vaizdas – wow. Ten tikrai verta nuvykti sutikti saulėlydžio, o jei norite išbandyti parko paslaugas – visą reikiamą įrangą išsinuomosite vietoje.

Photo by Louis Hansel on Unsplash

8. Dviračiai, motoroleriai

Nors pats Taghazout yra labai mažas, labai rekomenduoju ten išsinuomoti dviratį ir pasivažinėti po apylinkes ar ta pačia pėsčiųjų promenada.

9. Taboga kopos

Gabalėlis Sacharos prie vandenyno, taip pavadinčiau šią ne visiems keliautojams žinomą vietą. 45 km nuo Taghazout nutolusios Taboga kopos pasiekiamos važiuojant nuostabiu pakrantės keliu link Essaouirą (15 km iki Imsouane, GPS koordinates rasite čia). Ši vieta yra Souss Massa regiono 900 ha saugomoje teritorijoje ir dar kitaip vadinama „Tamri biologinio ir ekologinio susidomėjimo vieta“.

Taboga kopos – įspūdinga vieta, kurioje vandenynas susitinka su uolomis ir masyviomis kopomis, nuo kurių atsiveria fantastiškas panoraminis vaizdas. Išsukę iš pagrindinio kelio (pamatysite šią vietą nurodantį ženklą), palikite savo automobilį ir pasivaikščiokite po šias nuostabias kopas, mėgaukitės saulėlydžiu ir galbūt net išbandykite surfinimą ant smėlio? Paklausinėkite Taghazout dėl snieglenčių nuomos, jei neturite savo automobilio, jie mielai padės su viskuo. Jei pavažiuosite už tabogos kopos kiek į priekį, galite aplankyti ir tokį savotišką min “kanijoną” (nuotrauka apačioje). Jis nedidelis (tiesiog ola), tačiau tikrai gražus, netoliese yra ir įspūdingas šlaitas su vandenyno vaizdu. Beje, ten netoli dažnai laukia vietiniai su motoroleriais ir siūlo savo gido paslaugas. Manau tikrai verta pasinaudoti, nes parodys kelią iki pat to mini kanjono (nes toks kiek pasislėpęs, nėra jokių ženklų), aprodys aplink viską.

10. Yoga

Joga Taghazout (ir aplinkiniuose kaimuose) yra labai populiari, ne vienas viešbutis siūlo banglenčių ir jogos pamokų paketus. Čia dažnai organizuojami įvairūs jogos retreatai, atvažiuoja mokytojai iš užsienio. Jogos pamokas, į kurias gali ateiti visi norintys poilsiautojai, siūlo ne vienas viešbutis. Paradis Plage Surf Yoga & Spa turi nerealią, su vaizdu į vandenyną jogos salę, ten jogos pamokos vyksta keletą kartų per dieną. Tamraght esanti Kalananda jogos studija siūlo įvairaus profilio jogos, masažo paslaugas. Jogos pamokos dažnai vyksta Amouage boutique viešbutyje, Om Yoga Taghazout Bay, oro jogos pamokos Tamraght Air Fitness ir kt.

11. Rojaus sėnis

Paradise Valley (Rojaus slėnis) sunku apibūdinti, nes tai ne konkreti vieta, o visa kelionė per patį be galo gražų slėnį. Tamraght upėje įsikūrę baseinai – populiariausios slėnio vietos, kuriose keliautojai užtrunka šokinėdami nuo olų ir mėgaudamiesi saulės voniomis. Nuo Taghazout slėnis nutolęs apie 34 km, jei neturite nuomoto automobilio, patiems nusigauti iki Rojaus slėnis bus kiek sudėtingiau. Paprasčiausias variantas – privatus taksi, kuris jus nuveš ir parveš. Ką veikti Rojaus slėnyje be maudynių?Papietauti viename iš keleto restoranėlių ir pasimėgauti nemokamu žuvų pėdų spa. Beje, Rojaus slėniui užteks skirti pusę dienos, nebent jei norite, galite likti ten nakvynės kempinge.

12. Darbinės atostogos – workation – freelancinimas

Kadangi pati jau daugelį metų esu freelancerė (dirbu per atstumą), visuomet ieškau naujų vietų dirbti iš namų, tačiau nenuobodžiai. Taghazout tam išties puiki vieta – ten yra ne vieta coworking space, geras internetas, galima susipažinti su freelanceriais iš viso pasaulio.

Dirbi galite ne vienoje ten esančioje kavinėje (mėgstu darbuotis Wow kavinės viduje), bet jei į Taghazout važiuojate būtent dirbti, labai rekomenduoju tam skirtą co-working ir co-living vietą Sun Desk. Ten galite niekuo nesirūpinti, gyventi kiek norite, dirbti, mėgautis nuostabia terasa, maistu ir besidarbuojančiais bendraminčiais. Kita vieta – su vaizdu į vandenyną, WIndy Bay coworking space, to pačio pavadinimo restorano apačioje.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *