Diena autentiškame Berberų kaime

70,00 

Kviečiu apsilankyti mano gero pažįstamo Saido ir jo dėdės Mohamedo namuose, Berberų kaime, įsikūrusiuame gražiame kalnuotame Ijoukak slėnyje, 2,5 val. kelio nuo Marakešo. Ši unikali dienos kelionė leis jums pažinti tikrąjį Maroko Berberų gyvenimą kaime, paragausite autentiškų, Saido mamos gaminamų patiekalų ir apsilankysite netoliese esančioje įspūdingoje Tinmel mečetėje – vienintelėje iš 2 mečečių Maroke, kurioje gali lankytis ne musulmonai.

Description

Kelionės planas

 • Vairuotojas pasiims Jus iš viešbučio Marakeše 9 val. ryto. Iki Saido kaimo – apie 2,5 val. važiavimo.
 • Pas Saidą namie Jūsų pirmiausia lauks vėlyvi pusryčiai (neprisivalgykite viešbutyje) ir supažindinimas su jo namais.
 • Pasivaikščiosite po Saido kaimą, jo slėnius, pamatysite, kaip vietiniai augina alyvuogių medžius, ir užsiima kita kasdienine veikla.
 • Vairuotojas Jus nuveš iki Tinmel mečetės, ten gidas papasakos šios vietos istoriją (šiuo metu Tinmel mečetė uždaryta renovacijai)
 • Vietinio kaimo, kuriame iki šiol gyventojai gamina keramikinius gaminius senoviniu būdu, aplankymas.
 • Vėlyvi pietūs Saido namuose.
 • Į Marakešą grįšite apie 17-18 val.

 

Pirmą kartą lankantis Maroke, labai svarbu pajusti jo autentišką dvasią ir susipažinti su paprastų žmonių gyvenimu.

Šios patirties neatstos monumentų, muziejų lankymas ar svarbiausių Maroko miestų pamatymas. Autentiškasis Marokas slypi giliau, pasislėpęs Atlaso kalnų papėdėje, pas vietinius gyventojus, kurie iki šiol duoną gaminasi senoviniame židinyje, o praustis keliauja į hamamą.

Mano draugas Berberas Saidas ir jo dėdė Mohamedas Jus kviečia apsilankyti jų namuose, atokiame kaime, esančiame nuostabaus grožio Ijoukak slėnyje. Šis autentiškas kaimas nuo Marakeše nutolęs apie 90 km, ir yra visai netoli Tinmel mečetės – vienos iš dviejų mečečių Maroke, į kurias gali įeiti ne musulmonai.

Priėmę Saido kvietimą, turėsite unikalią patirtį susipažinti su nuoširdžiais kaimo žmonėmis ir dienai įsiliesite į vietinį gyvenimą.

plačiau apie šią patirtį

Saidas ir jo šeima gyvena nuošaliame kaime Ijoukak slėnyje, netoli Tinmel mečetės. Kaimas nuo Marakešo nutolęs apie 90 km. Pats kelias iki Saido namų yra labai vaizdingas, veda per vingiuotas Aukštojo Atlaso kalnų papėdes. Pakeliui pamatysite nepakartojamo grožio didžiulį Ouirgan ežerą.

Atvykus į kaimą, Jus pasitiks Saidas arba jo dėdė Mohamedas. Jie pakvies apsilankyti šeimos namuose ir susipažinti su autentišku Berberų gyvenimu. Šeimos moterys iki šiol tradicinę duoną gamina senovinėje krosnyje, tame pačiame kambaryje šaltais žiemos vakarais šeima praleidžia savo vakarus.

Antrame namo aukšte Saidas įrengė kambarį svečiams, tad jei norite ten apsistoti nakčiai, kreipkitės, suorganizuosiu nakvynę.

Po pusryčių, Saidas jus pakvies pasivaikščioti po kaimą, jo slėnius. Pamatysite vietos gyventojų kasdienybę. Po pasivaikščiojimo, kartu su Saidu važiuosite į netoliese esančią Tinmel mečetę, kuri yra viena iš dviejų mečečių Maroke, į kurią įleidžiami musulmonai (kita randasi Kasablankoje). Tinmel mečetė pastatyta 1156 metais ir iki šių dienų viduje išliko tik įspūdingos pastato sienos bei pertvaros. Maldos ten vyksta retai. Tinmel mečetė  – išties monumentali vieta, dar mažai žinoma pasauliui ir puiki galimybė susipažinti su Maroko istorija.

Po Tinmel mečetės, aplankysite vietinį kaimą, kuriame pagrindinis vietinių verslas – keramikos gamyba. Pamatysite, kaip vietiniai žiedžia tadžinus, galėsite ir patys išbandyti šį amatą.

Po šio vizito, vairuotojas jus parveš į Saido kaimą, ten lauks gausūs vėlyvi pietūs, pokalbiai, patirties pasidalijimas. Atgal į Marakešą grįšite apie 17-18 val.

KAINA

KAINA: 70 eurų/žmogui

Į kainą įskaičiuota:

 • transportas į Saido kaimą, Tinmel mečetę ir atgal į Marakešą;
 • pusryčiai, pietūs;
 • gidas (Saidas arba jo dėdė, anglų kalba);
 • įėjimas ir gidas Tinmel mečetėje.

Kartais prie jūsų bus prijungiami ir kiti keliautojai, tai nėra privati dienos kelionė.  Tačiau norint išlaikyti šią patirtį ir vizitą autentišką, su jumis kartu keliaus ne daugiau nei 5 asmenys. Tačiau dažniausiai daugiau asmenų prisijungia savaitgaliais. Gali būti, kad tą dieną, kuomet jūs norite turėti šią patirtį, kitų norinčių nebus, tad turėsite privačią patirtį.

Tinkamiausias laikas šiai kelionei – savaitgaliai, tačiau darbo dienomis taip pat suderinsime visiems prieinamą laiką.