Privatus 4 dienų turas į Sacharos dykumą (pagal Blondinę Maroke)

Svajojate apie kelionę į Sacharos dykumą? Bet norite kažko išskirtinio, ne vien greito lėkimo, bet ir pasimėgavimo kelione ir mano rankomis atrinktais viešbučiais/nakvynės vietomis?  Pristatau mano kurtą privačią 4 dienų kelionę į Sacharos dykumą – nuostabi patirtis tiems, kurie nori paragauti autentiškos Maroko dvasios, susispažinti su vietos kultūra ir praleisti naktį po Sacharos dykumos dangumi. Ši kelionė programa ir nakvynės vietos – ne kartą pačios išbandytos, patirtos ir tikrai išskirtinės. Kelionę pagal mano sukurtą programą vykdo oficialus kelionių partneris Marakeše.

Description

Kelionė į Maroką neįsivaizduojama be Sacharos dykumos aplankymo. Įspūdingoji Sachara ir jos smėlio kopos kiekvienam paliks neišdildomą įspūdį. Tačiau nepamirškite, Sacharos dykuma nuo Marakešo yra toli, iki jos reikia važiuoti apie 9 valandas. Dėl šios priežasties, turas į Sacharos dykumą visuomet trunka bent keletą dienų. Kuomet dauguma siūlo greituosius trijų dienų paketus, aš nusprendžiau pasiūlyti savo kuruotą, 4 dienų svajonių turą  į dykumą. Tačiau neapsigaukite, šis turas nėra vien Sacharos dykuma, tai turas gamtos mylėtojams, tiems, kurie nori perskrosti Aukštojo Atlaso kalnus, pamatyti senovinius miestus, ir įsūdingas olų formacijas bei tarpkelius. Pati Sacharos dykuma bus kelionės atomazga, tačiau ir pati kelionė bus be galo įdomi, ir pilna nepamirštamų įspūdžių. Svarbi kelionės dalis – mano pačios atrinktos nakvynės vietos.

Šis turas skirtas gamtos mėgėjams, tiems, kurie nori praskrieti įspūdinguosius Aukštojo Atlaso kalnus, pamatyti senovinius kasbų miestus, netikėtas kalnų formacijas, tarpeklius, ir, žinoma, nepamirštamąją Sacharos dykumą. Turas organizuojamas bendradarbiaujant su mano patikima transporto kompanija, jums suteiksiančia geriausią transporto priemonę, vairuotoją ir kelionės akimirkas. Visos sustojimo vietos, viešbučiai, ir programa – mano kuruota. Jei užsisakysite šį turą, jums nereikės niekuo rūpintis – tik sutartu laiku laukti vairuotojo Marakeše, nepamiršti kremo nuo saulės, ir geros nuotaikos. Visų dienų maršrutai sudėlioti taip, kad nepervargtumėte.  Viso maršruto žemėlapio nuoroda čia

Turo nakvynės vietos parenkami ne tik dėl savo kokybės, bet ir dėl propaguojamų vertybių – aplinkosauga, šeimos verslas, ekologija, unikalios vietos, mažiau žinomos masiniam turizmui, daugiau – autentiką mėgstantys keliautojai. 

TRUMPAI

1 diena     Marakešas-Dades slėnis (6 val. kelio)
2 diena     Dades slėnis-Todra tarpeklis-Sacharos dykuma/Merzouga (apie 5 val kelio) 
3 diena     Merzouga dykuma – Rissani-Agdz (arba nakvynė Ourzazate/Ait Ben Haddou – priklausomai nuo datos) (apie 4,30 val kelio)
4 diena    Agdz/Ourzazate-Ait Ben Haddou-Marakešas (apie 5,30 val kelio) 

——————————————————————————————————–

1 DIENA
Marakešas-Dades slėnis (6 val. kelio)

Jūsų kelionė prasidės 8 val. ryto (laukia ilgas kelias). Išvažiavę iš Marakešo, už keleto valandų pasieksite Tizi n’Tichka kalnų ruožą, kuris tęsiasi iki Ouarzazate miesto ir yra aukščiausias Šiaurės Afrikoje kalnų ruožas (aukščiausia vieta siekia 2,260 m.). Tai pakankamai vingiuotas kelias, kai kuriose aukščiausiose vietose posūkiai labai staigūs ir siauri.  Džiaugiuosi, kad per pastaruosius metus šis kalnų ruožas buvo praplatintas, kai kur net yra trys kelio juostos. Pakeliui bus keletas sustojimų nuotraukoms, kavos pertraukai, vėliau sustosite ir pietums.  

 morocco road Tizi n'Tichka mountain pass

Pakeliui link nakvynės vietos pravažiuoti Rožių slėnį ir miestą, kuriame gaminamas rožinis vanduo visi taksi nudažyti rožine spalva. Trumpas sustojimas nusipirkti autentiško rožių vandens.  Vakarop pasuksite link Boumalne Dadès, kur jūsų lauks  nakvynė autentiškuose svečių namuose, vakarienė ir nuostabūs kalnų vaizdai. Beje Boumalne Dadès slėnis ir už jo esantis Dades tarpeklis (Dades Gorge) ne visuomet įtraukiamas į turus. O be reikalo, nes būtent Boumalne Dadès rasite įspūdingus beždžionių pirštus primenančias kalnų formas, čia vadinamas Monkey fingers. „The Monkey Fingers“ uolienų dariniai man kažkuo primina Arizonos kanjonus, taip pat galima rasti aliuzijų į garsųjį Turkijos Cappadocia regiono uolų kraštovaizdį. 

Nakvynė: vietos šeimai priklausantis autentiškas mažas boutique viešbutukas su baseinu , pastatytas rammed earth technika – iš vietoje esančių žemės elementų, taip visiškai įliejant viešbučio atmosferą į gamtą. Arba šalia esantis irgi panašaus stiliau boutique viešbutis su baseinu.
(Dėmesio – jei nebus laisvų kambarių nei vienoje iš šių dviejų vietų, pasiūlysiu panašias alternatyvas).

2 DIENA
Dades slėnis-Todra tarpeklis-Sacharos dykuma/Merzouga (apie 5 val kelio) 

Po pusryčių, toliau tęsiate kelionę link Sacharos dykumos. Atsiskveikinę su Monkey Fingers ir Dades slėniu,  toliau apie 1 val. važiuosite link garsiojo Todra tarpeklio (Todgha gorge), kurio aukštis vietomis siekia ir 400 metrų, o siauriausia tarpeklio vieta yra tik 10 metrų pločio. Viso tarpeklio ilgis apie 40 km, iš kurių patys vaizdingiausi yra paskutiniai 10 metrų. Todra tarpeklis išties įspūdingas, man kiek per turistinis, jei turėtumėte laiko, galima būtų pahikinti, bet kadangi nėra laiko, visgi užteks ten pabūti apie 30min.  

 Po Todra Gorge toliau laukia 3 val. kelio atkarpa iki Merzouga kaimo,  kur yra įspūdingiausios Maroke  Erg Chebbi  kopos,  siekiančios net 150 metrų aukštį ir yra 20 km ilgio bei 5 km pločio. Merzouga yra populiariausia vieta Maroke patirtį Sacharos dykumą, ten kopos randasi iškart pačiame mieste, nereikia toli važiuoti.  Merzouga pasieksite link vakaro. 

Čia prasidės jūsų Sacharos dykumos odisėja – persėsite ant dykumos kuprangarių ir kartu su varovais josite link savo nakvynės vietos – stovyklos dykumoje. Saulėlygis dykumumoje jums paliks neišdildomus įspūdžius. Dykumos stovyloje jūsų lauks vakarienė, laužas, muzika, pokalbiai, ir milinojo žvaigždžių stebėjimas.

desert morocco camel dunes merzouga ride  sahara desert camels sand dunes morocco berbers     desert dunes pose scenery merzouga  

Nakvynė: Sacharos dykumos (prie Merzouga kaimo) stovykla, luxury desert camp.

 

3 DIENA
Merzouga dykuma – Rissani-Agdz (arba Ourzazate/Ait Ben Haddou nakvynė) (apie 4,30 val kelio)

Atsikėlę, ramiai pasimėgausite dykuma, jei norite dar galima papildomai išsinuomoti 4×4 džipą (labai rekomenduoju) ir su juo turėti keleto valandų turą po dykumą, aplankyti dykumos klajūnus (nomads). Arba ramiai praleisti rytą dykumoje ir apie 12 val. pajudėti link Agdz arba Ourzazate/Ait Ben Haddou (priklausomai nuo sezono ir kelionės datos), paskutinės jūsų turo nakvynės vietos. Ten laisvas vakaras arba papildomai galite užsisakyti hamamą, pasivaikščiojimą po oazą. 

Nakvynės vieta – Agdz/ Ourzazate arba Ait Ben haddou, nakvosite autentiškuose nameliuose/lodge hoteliuose. Nakvynės vieta priklausys nuo užimtumo ir sezono.

sahara desert morocco oasis hotel boutiquesahara desert morocco oasis hotel boutiquesahara desert morocco oasis hotel boutiquesahara desert morocco oasis hotel boutique

 

4 DIENA
Ourzazate-Ait Ben Haddou-Teloutet kasba-Marakešas (4,30 val kelio) 

Kelionę link Marakešo pradėsite pirmiausia aplakydami garsiąją kasbą Ait Ben Haddou, ten lauks turas po kasbą su gidu. Ait Benhaddou kasbah yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, o kaimelio kasbose buvo sukurta keletas garsių kino filmų. Tarp jų – „Arabijos Lorensas” ir „Gladiatorius”. Beveik visi Ait Ben Haddou nariai gyvena naujuose namuose už upės, tačiau teko atrasti ir keletą šeimų, gyvenančių pačiose kasbose. Plačiau apie kasbą Ait Ben Haddou galite paskaityti mano straipsnyje čia.  Prie Ait Ben Haddou esantis Ourzazate miestas dėl savo siūlomų filmavimo lokacijų yra vadinamas Maroko Holivudu, nes ten filmus atvyksta kurti garsiausi pasaulio prodiuseriai.

marokas, kasba, ait ben haddou, miestas, berberai marokas, kasba, ait ben haddou, miestas, berberai    marokas, kasba, ait ben haddou, miestas, berberai

Po Ait Ben Haddou kasbos kelionę tęsite mažai kam žinomu Ounila slėnio keliu. Ounila slėnyje stovi ne viena apleista kasbah, o pačio slėnio vaizdai su pakalnėse išsibarsčiusias kaimeliais – wow.  Plačiau apie Ounila valley paskaitykite čia. 

(jei bus laiko ir norėsite) Važiuodami Ounila slėniu, sustosite aplankyti ne tokią visiems žinomą Telouet kasbah. Nors visiškai tuščia,  kasba išlaikė savo įspūdingus maurų architektūros ir dekoro elementus.     

1980 metais pastatyta Telouet kasba priklausė didelę įtaką tuo metu turėjusiai Marakešo  pashos Thami El Glaoui šeimai. Pasak legendų, kasbos sienas ir lubas trejus metus dekoravo net 300 geriausių šalies amatininkų. Thami El Glaoui Marakešo pasha tapo 1912 metais ir tuo metu buvo laikomas vienu turtingiausių pasaulio žmonių, o dėl savo pomėgio vakarėliams buvo vadinamas marokietišku “Great Gatsby”. 

Vakare grįžite į Marakešą. Ramus vakaras atsigauti po patirtų kelionės įspūdžių.

KAINA

Kaina 2 asmenims: viso 1590 eur
Kaina 4 asmenims: viso 2160 eur

(šios kainos galioja iki 2024-10-01, vėliau gali keistis) 

Įskaičiuota:

 • Patogus transportas su oro kondicionieriumi, vairuotojas; 
 • 3 nakvynės (boutique viešbutis Dades slėnyje su baseinu; Sachara dykuma luxury camp;  boutique eco lodge Adz arba Ourzazate (su baseinu) arba Ait Ben HAddou senovinėje kasboje viešutyje autentiškame;
 • Žygis ant kupranugarių Sacharos dykumoje;
 • 3 vakarienės;
 • 3 pusryčiai;
 • Gidas Ait Ben Haddou ir įėjimas į Telouet kasbą (jei norėsite užsukti į pastarąją) 
 • Mano ruošta išsami kelionės į Maroką atmintinė.
 • Būsiu pasiekiama visos kelionės metu (iškilus bet kokiems klausimams)

Neįskaičiuota:

 • Pietūs (sustos vairuotojas pakeliui esančiose kavinėse);
 • Papildomi gėrimai vakarienių metu (jei norėsite vyno, ar kitų gėrimų, ne vien vandens);
 • Arbatpinigiai (pagal norą turo vairuotojui) 
 • Džipas Sacharos dykumoje (jei norėsite ryte tokio turo)

PAPILDOMAI:

Jei kelionę norite užbaigti ne Marakeše, o Agadire/Taghazout, papildomai kainuos:

1-6 asmenys papildomai prie kainos pridėti viso 150 eur:

Kaina 2 asmenims su užbaigimu Agadir/Taghazout: viso 1730 eur 
Kaina 4 asmenims su užbaigimu Agadir/Taghazout: viso 2280 eur
Kaina 6 asmenims su užbaigimu Agadir/Taghazout: viso 3050 eur

PAPILDOMA INFO

 • Turo vairuotojas nėra turo gidas, jo paskirtis jus saugiai nuvežti į visas turas vietas. Jis žinoma bendrauja, tačiau labai sunku būtų fiziškai tokioje kelionėje būti ir vairuotoju, ir viską pasakojančiu gidu. Jei norite gido, galima (papildoma kaina) visai kelionei nusisamdyti gidą iš Marakešo (anglų, rusų, prancūzų k.).
 • Pakeliui bus ne viena trumpa pertraukėlė poilsiui.
 • Pietums sustosite vietos pakelės kavinėse.
 • Plane ir aprašymuose nurodomos nakvynės vietos ir nuotraukos patvirtinamos pagal jų užimtumą. Jei nei viena neturės vietų norimoms datoms, bus parenkamos identiškos kokybės vietos, apie tai informuojant iš anksto.
 • Yra galimybė turą užbaigti ir kitame mieste, nebūtinai Marakeše (pvz., Feze, Kasablankoje, Agadire etc), atskirai kreipkitės dėl kainos.