SUSIPAŽINKIME!
Salam, su jumis sveikinasi Rasa Barčaitė, keliautoja ir žurnalistė, dėl meilės Marokui 2015 metais atsikrausčiusi gyventi į imperatoriškąjį, nesibaigiančio chaoso kupiną Marakešo miestą.
Gyvenimas Europoje, kad ir koks įdomus ir modernus, manęs niekada labai netraukė. Trūko iššūkių, chaoso ir spontaniškumo; kaip rašytojai, man visuomet reikėjo naujų idėjų ir patirčių.
Esu tinklaraščio ir kelionių planavimo platformos „Blondie in Morocco“ įkūrėja, kelionių konsultantė, ir Maroko atradimų ekspertė. Siūlau keliautojams kartu leistis į įspūdingą kelionę po džinų, arabiškų pasakų, berberiškų tradicijų, gausybės kvapų, spalvų ir garsų kelionę po Maroką.
Taip atradau Maroką, kurį įsimylėjau po pirmųjų savo kelionių. Tad, prieš penkerius metus, be jokio plano, su nedidelėmis santaupomis, vienu lagaminu išsikrausčiau gyventi į Maroką.


Kas yra Blondinė Maroke?
Projektas „Blondinė Maroke“ prasidėjo prieš 5 metus, atsikrausčius gyventi į Maroką. Kadangi esu žurnalistė, nusprendžiau visas savo keliones ir atradimus Maroke sudėti į vieną vietą – kelionių tinklaraštį. Šis puslapis pradžioje buvo tik hobis, net negalėjau pagalvoti, kad taip greitai „Blondinė Maroke“ išpopuliarės kaip vienintelis lietuviškas autentiškas informacijos apie Maroką šaltinis. Ir ne vien lietuviškas, nes po metų pradėjau ir anglišką „Blondie in Morocco“ versiją.
Pavadinimas „Blondinė Maroke“ kilo netikėtai. Su humoro gaidele norėjau parodyti, kad Marokas nėra pavojinga šalis keliauti, juolab moterimis. Nes jei „Blondinė“ gali gyventi ir keliauti po Maroką, vadinasi gali visi, ar ne?

Kelionių planavimo platforma
Iš kelionių tinklaraščio „Blondinė Maroke“ greit išsiplėtė ir į kelionių plaftormą. Per savo nesibaigiančias Maroko atradimo keliones susipažinau su gausybę puikių gidų, vairuotojų, autentiškų kelionių organizatorių, išbandžiau gausybę viešbučių ir atradau vietų, apie kurias net patys marokiečiai mažai žino.
Visą šią patirtį perduodu smalsiems keliautojams, kurie į mane kreipiasi norėdami pasikonsultuoti dėl savo būsimos kelionės. Jiems padedu sudaryti svajonių mašrutus, užsakau turus, vairuotojus, gidus, autentiškas patirtis, hamamus… Padedu keliautojų svajonėms virsti realybe. Net ir tie keliautojai, kurie būna nusipirkę viskas įskaičiuota paketus, labai dėkoja už tai, kad padrasindavau juos nebijoti atrasti ir daugiau Maroko, sudarydama išskirtines dienos patirtis už viešbučių ribų.
Mano paslaugos
jei planuojate kelionę į maroką, jums padėsiu:
- Sudaryti kelionės planą.
- Pakonsultuosiu visais klausimais apie Maroką.
- Būsiu 24/7 pasiekiama jūsų kelionės metu bet kokiems klausimams.
- Užsakysiu transportą, vairuotojus, gidus, turus
- Užsakysiu hamamą, vakarienę restorane etc.
- Pakonsultuosiu norinčius keltis gyventi ar pradėti verslą Maroke.
- Pagalba organizuojant fotosesijas.
- Padedu organizuoti vestuves, gimtadienius, mergvakarius ir kitus renginius.
Travel is the only thing you buy that makes you richer.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kodėl rinktis mano paslaugas?
- Maroke gyvenu nuo 2015 metų (gyvenu tarp Maroko ir Lietuvos).
- Esu apkeliavusi ir ištyrinėjusi beveik visą Maroką.
- Pažįstu vietos tradicijas, kultūrą
- Jau keletą metų padedu keliautojams iš viso pasaulio atrasti Maroką, atsakiau į šimtus užklausų, sudariau kelionių planus daugybei keliautojų. Atsiliepimus apie mane rasite čia.
- Bendrauju su geriausiomis, per keleto metų darbą atsirinktomis vietinėmis agentūromis, transporto kompanijomis. Mano partneriai – patikimi, išbandyti gidai, vairuotojai.
- Padėsiu sutaupyti – per nežinojimą keliautojai dažnai užsisako per brangius viešbučius, esančius nepatogioje vietoje ar vairuotojus, kurie užsiprašo per daug.
- Padėsiu atrasti ne tokias turistines, nuostabaus grožio vietas, kurias net negalvojote įtraukti į savo maršrutą.
Ar reikia vizos?
Į Maroką vykstantiems Europos Sąjungos piliečiams vizų nereikia, tačiau negalima vienu buvimu viršyti 3 mėnesių ribos. Keliautojams privaloma su savimi turėti bent šešis mėnesius kelionės metu galiojantį pasą. Tapatybės kortelė kelionei į Maroką netinka. Plačiau skaitykite mano straipsnyje Marokas – ar reikalinga kelionės viza?
Kokia valiuta atsiskaitoma Maroke?
Eurus į marokietiškus dirhamus (tarptautinis kodas MAD) galite išsikeisti ir oro uoste. Iš senų laikų yra išlikęs mitas, kad į Maroką reikia vežtis dolerius. Tai visiška netiesa, jei turite eurus, vežkitės eurus, jei gyvenate Anglijoje, vežkitės svarus. Keičiantis valiutą jums reikės parodyti savo pasą ir būtinai perskaičiuokite, ar gavote teisingą sumą. Jei gavote stambius banknotus, pabandykite paprašyti juos pasmulkinti. Oro uostuose taip yra ne vienas pinigų išėmimo bankomatas, nebijokite jais naudotis. Imdami pinigus iš bankomato už komisinius sumokėsite panašiai, kaip ir keisdamiesi valiutą. Štai “Swedbank” už 200 eurų išėmimą Marakešo bankomate man nuskaičiavo 4 eurų komisinį mokestį.
10 Dh/dirhamų = apie 0,90 euro centų.
Internetas ir SIM kortelė
Internetinis ryšys Maroke yra tikrai pigus, todėl rekomenduoju įsigyti vietinę SIM kortelę, kuri kainuoja 30 DH (apie 3 eurus). 10 gb interneto kainuoja apie 100 DH (10 eurų). SIM korteles galima įsigyti ir daugumoje Maroko oro uostų. Plačiau apie SIM korteles ir internetą Maroke aprašiau čia.
Ar dirbu gide?
Dažnai sulaukiu pasiūlymų aprodyti keliautojams Marakešą, pravesti turą po miestą ar kartu, kaip gidė, vykti į turus. Tačiau kad ir kaip norėčiau, šia veikla neužsiimu.
Pirmiausia, neturiu tam licenzijos, nes Marakeše, kaip ir kituose miestuose, tik licenzijuoti gidai gali vesti turus po miestą. Ypač senamiesčiuose, monumentuose ir muziejuose darbuotojai yra labai pastabūs ir nelegalius gidus gali įduoti policijai. Todėl šį darbą perduodu savo licenzijuotiems, patikimiems gidams, kurie kalba tiek anglų, tiek rusų, vokiečių ir kt. reikiamomis kalbomis (nors rusiškai kalbančių gidų Maroke nėra daug).
Į turus kartu nevykstu dėl laiko trūkumo. Marakeše dirbu ne vien su kelionių planavimu, bet ir kitais projektais.
Ar mano paslaugos patikimos?
Iki šiol daugybę keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek užsienio pasinaudojo mano kaip kelionių konsultantės paslaugomis. Atsiliepimus galite rasti čia. Taip pat galite susipažinti su mano paslaugų įsigijimo sąlygomis ir taisyklėmis.
Ar reikalingi skiepai?
Keliaujantiems į Maroką neprivalomi jokie skiepai. Susirgus, Maroke daugumoje vaistinių antibiotikų galima nusipirkti be recepto.
Ar Maroke vietiniai kalba angliškai?
Administracinė Maroko kalba iki šiol yra prancūzų, ja kalba beveik 70 % marokiečių. Tačiau turistiniuose miestuose ir su turizmu susijusiose vietovėse, tikrai susikalbėsite angliškai. Apskritai, marokiečiai yra labai gabūs kalboms, dauguma jų kalba ne tik prancūziškai, bet ir angliškai, vokiškai, ispaniškai etc.