Marakešas – Sacharos dykuma, 3 dienų turas (su grupe)

Grupinę trijų dienų kelionę į Sacharos dykumą rekomenduoju visiems, kurie nori geriau ištyrinėti ir pažinti Aukštojo Atlaso kalnų kraštovaizdžius, kultūrą, vietinių gyvenimą bei patirti neišdildomus įspūdžius Sacharos dykumoje. Trijų dienų kelionės maršrutas sudėliotas taip, kad nepervargtumėte važiuodami patogiame autobusiuke su oro kondicionieriumi. Jūsų lauks daugybė sustojimų, ekskursijų ir pasakojimų. Šią kelionę su grupe organizuoja mano patikimas kelionių organizatorius Marakeše. 

Marokas Sacharos dykuma trijų dienų turas.
Kaina 120 eur asmeniui

Pirma diena: Marakešas – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Gorges of Dadès (viso 6 val. važiavimo)

3  dienų kelionė į dykumą prasidės 7.20 val. ryte, kuomet vairuotojas pasiims iš sutartos vietos Marakeše. Pirmiausia, jūsų laukia kelionė Aukštojo Atlaso kalnais link Ouarzazate. Pervažiuosite aukščiausią kalnų ruožą Maroke Tizi n’Tichka, kurio iškiliausias taškas siekė 2260 metrų.  Kartu su vietos gidu aplankysite įspūdingąją, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą kasbą Ait Ben Haddou, kurioje buvo sukurtas ne vienas garsus Holivudo filmas. Mano įspūdžiai iš šios vietos aprašyti straipsnyje Holivudas randasi ir Maroke. Kelionė į Ouarzazate.

Po Ait Ben Haddou visito jūsų lauks pietūs ir (jei bus laiko) apsilankymas Ouarzazate kino muziejuje, kuriame eksponuojamos dekoracijos iš čia kurtų filmų.  Dienos pabaigoje, pasieksite Tinghir miestelį, kur  jūsų laukia nakvynė viešbutyje ir tradicinė marokietiška vakarienė.

2 diena : Tinghir- Toudra- Merzouga ( 4.30 val. važiavimo ) 

Antra kelionės diena prasidės gerais pusryčiais nakvynės vietoje, po to pajudėsite link Sacharos dykumoje esančio Merzouga kaimo. Pirmiausia sustosite prie Todra tarpeklio esančiame kaime, kuriame vietinis gidas aprodys palmių ir vietinių sodų oazę. Kartu keliausite iki garsiojo Todra tarpeklio, kurio aukštis vietomis siekia ir 400 metrų, o siauriausia tarpeklio vieta yra tik 10 metrų pločio. Pietums sustosite pakelėje link dykumos esančiame restorane.

Merzuoga pasieksite prieš pat saulėlydį, jus pasitiks egzotiškieji kupranugariai. Pasiruoškite kelionei ant kupranugarių per Erg Chebbi kopas, nepamirškite kameros, nes saulėlydžio vaizdai dykumoje verti daugybės kadrų. Savo daiktus paliksite autobusiuke, kuris bus saugomas pagrindinėje stovyklavietėje. Su savimi užteks pasiimti pagrindinius nakčiai reikalingus daiktus.

Pasitikę saulėlydį kopose, su kupranugariais pajudėsite link savo dykumos stovyklavietės. Ten lauks tradicinė vakarienė, dienos įspūdžių dalijimasis su kitais keliautojais bei vietinių berberų muzikos vakaras su šokiais ir dainomis.

 

3 diena: Merzouga – Marrakešas (8, 30 val. važiavimo)

Ankstyvą paskutinės dienos rytą saulėtekį pasitiksite ant kupranugarių nugarų. Iš dykumos stovyklavietės parjosite į pagrindinę bazę, kurioje jūsų lauks skanūs pusryčiai. Spalvingąjį Marakešą pasieksite apie 19 val., pakeliui sustoję pietų vietos restorane.

Dėmesio, prieš užsisakydami perskaitykite info Praktinė informacija sekcijoje.

Svarbiausia:

 • Visi be išimties į dykumą (ar kitas keleto dienų keliones) organizuojami būtent tokie grupiniai turai ir jų vairuotojai pakeliui pietų užsuka į brangesnius restoranus, kavines (pietūs apie 10-12 eurų). Už turistų atvežimą į tas vietas, jie patys gauna nemokamą maitinimą ir galbūt kažkiek komisinių. Tai yra faktas, kurio niekas nepakeis ir dėl kurio pačio turo kainos yra palyginti nebrangios. Jei nenorite išlaidauti pietums, tiesiog įsidėkite į kelionę savo užkandžių, sumuštinių. Arba pietaukite kitame netoliese esančiame restorane.
 • Kelionės metu su gidais užsuksite į keletą kilimų audimo ir pardavimo vietų, kuriose būsite pavaišinti arbata, tačiau kažką pirkti spaudimo tikrai nėra. Tokie užsukimai į kilimų audimo vietas būna beveik daugumoje turų Maroke.

Galėčiau šių faktų ir neminėti, tačiau tokia yra realybė su visais grupiniais turais, nes jų kaina yra nedidelė. Tačiau aš dirbu su labai patikima agentūra Marakeše, jau 5 metus juos rekomenduoju, ir nors sustojama pietums brangesnėse vietose, nors ir būna pardavimo, turas yra geras ir rekomenduoju, įspūdžiai yra wow. 

Jei nemėgstate minėtų aspektų, siūlau rinktis individualų turą į dykumą, sudarytą asmeniškai tik jums


KAINA

Marakešas – Sacharos dykuma 3 dienos/2 naktys

120 eur asmeniui

 • Turas organizuojamas kiekvieną dieną
 • Vyksite kartu su nedidele grupe keliautojų iš viso pasaulio.
 • Pasiėmimas 7.20 val ryte priklausomai nuo sutarto laiko ir vietos.
Nuolaidos vaikams: 
0-5 metai: nemokamai
5-10 metai: 50% nuolaida

 

Įskaičiuota:

 • pasiėmimas iš sutartos vietos Marakeše, kelionė patogiu autobusiuku su kondicionieriumi
 • pirmos dienos nakvynė Tinghir esančiame viešbutyje
 • Vakarienė ir pusryčiai Tinghir viešbutyje
 • Kelionė Merzouogos dykumoje kupranugariais (pirmyn/atgal)
 • nakvynė berberų palapinėse Merzougos dykumoje (esant didesniam grupės keliautojų skaičiui, gali tekti palapine dalintis su su keletu kitų keliautojų).
 • Vakarienė, pusryčiai dykumos stovyklavietėje (pusryčiai grįžus į pagrindinę stovyklą)

Neįskaičiuota:

 • visų dienų pietūs
 • vanduo ir kiti gėrimai kelionei
 • įėjimas į Ait Ben Haddou (30 dh) ir arbatpinigiai gidams (30 dh/žmogui)————————–

GALIMA PAPILDOMAI UŽSISAKYTI:

 • Galimas variantas šį turą užbaigti Feze, negrįžtant atgal į Marakešą. Tokiu atveju, paskutinę turo dieną, vairuotojas jus Merzougoje persodintų į privatų transportą, nuvešiantį tiesiai į Fezą. Už šį transportą jums reiktų mokėti papildomai atskirai – 120 eur/2asmenims . Rašykite man dėl platesnės info. Taip pat galima užsisakyti atskirą pervežimą į kitus Maroko miestus (pvz., jei turą norite baigti Agadire, Taghazout ar Kasablankoje), teiraukitės atskirai dėl kainos.
 • Privati luxury palapinė Sacharos dykumoje – papildomai 170 eurų dviems žmonėms viso.
 • 1 val pasivažinėjimas keturračiu Sacharos dykumoje – 70 eurų.

Užsakyti

Norėdami užsakyti, rašykite rasa@blondieinmorocco.com

Arba užpildykite šią užsakymo formą 

Praktinė informacija

 • Mano kelionės į Sacharos dykumą su šiuo turu įspūdžiai, foto, ir netgi trumpas video čia.
 • Ką pasiimti keliaujant į Sacharą nakčiai dykumoje. Mano patarimus rasite čia.
 • Turo užsakymui būtinai palikite savo telefono numerį ir įsitikinkite, kad numeris veiks Maroke. Šis numeris bus reikalingas tik tuo atveju, jei turo pasiėmimo rytą jūs nerandate transporto, pasiklydote ar vairuotojas jūsų nemato. Jei įsigysite vietinę SIM kortelę, irgi parašykite numerį. Visuomet atsiunčiu išsamias pasiėmimo vietos ir laiko instrukcijas, tad skambinti reikia labai retai.
 • Vakarais ir naktimis Merzougoje vėsoka, ypač žiemos sezonu (vasarą dykumoje vakarais taip pat šaltoka). Todėl būtinai pasiimkite šiltesnį megztinį. Ypač praverčia skara, kuri apsaugo nuo smėlio dykumoje. Skarą galite nusipirkti ir kelionės metu, vietos prekybos vietose. Jojimui ant kupranugarių patogiausia kelnės bei patogi avalynė kopti į smėlio kopas.
 • Ourzazate su jumis būsiantis gidas jūsų turo pabaigoje paprašys jo užmokesčio-arbatpinigių. Galite palikti po 30 dirhamų nuo žmogaus.
 • Savo bagažą galite palikti susitarę pasaugoti arba viešbutyje Marakeše (jei nakvosite ten pat), arba pasiimti su savimi į kelionę, tam bus skirtas autobusiuko galas. Tačiau jei keliaujate su labai dideliu lagaminu, rekomenduoju jį palikti viešbutyje. Atvykus į dykumą, savo daiktus paliksite pagrindinėje stovyklavietėj, pasiėmę tik reikalingiausius nakčiai daiktus.
 • Dykumos stovyklavietėje bus lauko tualetas, o dušas – grįžus į pagrindinę stovyklavietę, kurioje lauks ir pusryčiai. Beje, kadangi ryte daug laiko neturėsite, ne visada pavyksta pasinaudoti dušu..
 • Niekada negalime iš anksto pasakyti, kiek žmonių bus ture, bet į turą važiuojame vienu iš šių autobusiukų, vadinoje grupėje max gali būti 18 žmonių:Minibus : 15 SeatMinibus : 17 SeatMinibus : 18 Seat