Šaltibarščiai aplink pasaulį – Maroko patirtis

Gyvenant svetimoje šalyje gimtinės šauksmas visuomet išlieka. Kad ir tradiciniam lietuviškam maistui. Ne visus mūsiškius patiekalus Maroke įmanoma pagaminti, jau nekalbant apie mano mylimą silkę.

Nėra silkių Maroke, nėra krakmolo cepelinams pagaminti. Bet egzistuoja lietuviško kefyro atitikmuo ir elegantiškos burokėlių galvos prekybos centruose.

Mintis pagaminti šaltibarščius jau seniai kirbėjo. Tačiau ne iškart suvokiau, jog marokietiškas fermentuotas pienas „Leben“ – puikus kefyro brolis. Nieko nelaukus atėmiau burokėlių gyvybę karštame vandenyje, pasigavau šviežių krapų galvas, kaimyninio prekybos centro kiaušinius ir leidausi į šį rožinį malonumą.

Mano draugai labai įtartinai stebėjo mano lietuviškas produktų derinimo subtilybes. Nei vienas nebuvo susižavėjęs burokėlių ir fermentuoto pieno deriniu.  Visgi rezultatas buvo nuostabus ir puikiai atitiko lietuvišką versiją. Iki šiol visi draugai Maroke prisimena mano rožinę sriubą ir prašo pakartoti. 

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Skanaus


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *