Kas yra marokietiškas hamamas? Išsamus gidas pirmam kartui

Marokietiškas hamamas – unikali ir privaloma patirtis lankantis Maroke. Tačiau prieš apsilankant marokietiškame hamame, turbūt ne vienam jūsų pats procesas skamba labai mistifikuotai. Ką pasiimti į hamamą? Kaip vyksta visas prausimosi procesas?

Maroke dar palyginti visai neseniai daugybė namų ūkių neturėjo karšto vandens, todėl visi keliaudavo į vietines pirtis, vadinamus hamamus.  Tačiau net ir dabar marokiečiai, turėdami namie karštą vandenį, bent kartą per mėnesį aplanko hamamą.  Pamenu, po pirmo karto apsilankymo hamame jaučiausi, kad turbūt pirmą kartą gyvenime taip gerai nusiprausiau. Buvau tarsi netekusi 10 kilogramų negyvos odos ir tokia švari. 

Maroke hamamai yra viešieji (public) ir privatūs. Viešieji hamamai yra atskiri vyrams ir moterims. Hamamas susideda iš keleto patalpų, pradedant nuo šalčiausios ir iki karščiausios. Karštis ne toks, kaip Lietuvos pirtyse, tikrai labai neperkaisite. 

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

VIEŠASIS MAROKIETIŠKAS HAMAMAS

Viešieji hamamai –  ne vieta drovesniems. Prausitės kartu su daugybe vietinių pusnuogių vietinių, į hamamą einama tik su kelnaitėmis, o moterų hamame nesidrovima būti ir visiškai nuogai.  Truputį keistas jausmas, kuomet dažnai stuomeninga, pusnuogė moteriškė tave prausia, bet patirtis tikrai įdomi.

KĄ PASIIMTI Į VIEŠĄJĮ HAMAMĄ?
Viešajame hamame jums reikės arba patiems atsinešti, arba galima vietoje nusipirkti (arba išsinuomoti) beveik viską, ko reikia hamamo patirčiai:

– Specialaus juodo, iš alyvuogių pagaminto muilo savon beldi (konsistencija primena tešlą, kvapas nekoks). 
– Vonios šlepečių, šukų, rankšluosčio.
– Nedidelio plastikinio kilimo atsisėdimui (higieniškiau). 
– Šveitimo pirštinės
– Šampūno ir kitų duše naudojamų priemonių. 

Įėjus į viešąjį hamamą, susimokate už įėjimą (paprasti hamamai kainuoja apie 15dh) ir paprašote viduje esančių moteriškių nušveitimo. Vyrų hamame jus šveis vyriškis. Kainos kiekviename hamame skiriasi, kai kur būna fiksuotos, kai kur neoficialios, pasiklauskite. Šveitimas kainuoja apie 50-70 dirhamų, mokama irgi iškart kasoje. Tuomet gaunate specialų įėjimo ir šveitimo numerį, kurį paduosite viduje esančiai moteriškei.

Tuomet nusirengsite iki kelnaičių (tam pravers ir maudymosi kostiumėlio apatinė dalis), pasiimsite priemones, rankšluostį ir eisite į bendras hamamo patalpas, kuriose prausitės kartu su kitomis moteriškėmis (ar vyriškiais atskirame hamame). Pirmiausia patys turėsite pradėti praustis prie specialių kranelių (plautis galvą, užsidėti kaukę etc).

Taip pat privalote iškart užsitepti juodajį muilą (savon beldi), ir jį palikti ant kūno iki kol ateis jūsų eilė nusišveisti. Šis muilas padeda greičiau ir geriau nušveisti negyvas odos dalis. Vanduo hamame pilamas iš krano į didelius kibirus. Jei per karšta, pereikite į kitą patalpą arba į vadinamąją sauną, kurioje ant jūsų kūno esantis juodasis muilas dar geriau įsigers į odą. Atėjusi šveitėja jus paguldys ant specialios lovos ir su specialia pirštines bei muilu šveis tol, kol pašalins negyvą odą.

Po hamamo procedūrų, nepamirškite palikti arbatpinigių jus šveitusiai moteriškei ar masažo meistrei (aš palieku apie 20 dirhamų).  Šie arbatpinigiai paduodami jau pasibaigus procedūrai, tiesiogiai jus praususiam asmeniui. Po hamamo procedūrų eikite į lauką su šiltesniais drabužiais ar bent jau skara – taip išvengsite peršalimo.

Viešieji hamamai Marakeše

Esate Marakeše ir norite išbandyti viešąjį hamamą Medinoje (senamiestyje)?  Rekomenduoju Hammam Mouassine – autentiškas viešasis hamamas senamiestyje, apie 8 min pėstute nuo pagrindinės Jemaa El Fnaa aikštės. 

Šis hamamas tinka keliautojas, nes turi fiksuotas kainą, į kurias įeina visos priemonės, tad nereikės sukti galvos dėl kainų ir papildomų detalių. Sumokėję 150 dirhamų už paprastą paketą: įėjimą, nušveitimą ir muilą, įvyniojimą, gausite net arbatą procedūrų pabaigoje. Už papildomą kainą gausite ir masažą (daromas ne bendroje, o atskiroje patalpoje). Jei esate kitame mieste, pasiklauskite savo viešbutyje, kur artimiausias viešasis hamamas. 

PRIVATUS HAMAMAS

Privatūs hamamai labiau skirti turistams, kurie nori privatumo, prabangos ir asmeninio dėmesio. Privačiame jūs būsite tik viena/viena, jus nušveis, išplaus galvą etc. 

Privatūs hamamai kainuoja daug daugiau, priklausomai nuo prabangos lygio kainos prasideda nuo 200 dirhamų vien už hamamą. Dauguma vietų siūlo hamamo ir masažo paketą. 

Prabangaus Marakeše esančio Royal Mansour viešbučio spa ir hamamas.

Privačiuose hamamuose procedūras tiek vyrams, tiek moterims atliks vietinė moteris. Tereikia atsinešti savo maudymosi kelnaites, visa kita suteikia hamamas (ne visada duodamos guminės šlepetės, tai jei turite, pasiimkite savo).  

Rekomenduojami privatūs hamamai Marakeše:

Prabangesni: Hammam Rosa Bonheur, Les Bains d’Orient. Jei norite visiškos, instagraminės prabangos – keliaukite į Royal Mansour Marrakech ar La Mamounia viešbučio spa.

Kasablankoje rekomenduoju viešąjį, po Hassano II mečete esantį hamamą. Nors jis viešasis, galite susimokėti už šveitimą atskiroje patalpoje, pats hamamas kiek prabangesnis ir brangesnis. Tikrai įdomi patirtis, nes hamamas yra tiesiai po garsiąją monumentąja Kasablankos mečete.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *