Cascade waterfalls Morocco essaouira nature landscape dunes
|

Essaouira – mano slapta lankytina gamtos vieta už mieto ribų

Jei esate apsistoję Essaouiroje ir ieškote, ką galima aplankyti aplink šį miestą su nuomotu automobiliu, labai rekomenduoju pamatyti Sidi M’Barek. Tai įdomi vieta, kurią verta atrasti ne vien dėl mažųjų krioklių, kurie dažnai būna išdžiūvęs, bet dėl ten pat esančio nuostabaus kraštovaizdžio. Šioje vietoje susilieja Atlanto vandenyno ir didelių smėlio kopų vaizdai.

Sidi M’Barek nuo Essaouiros nutolęs apie 42 km, šią vietą rasite pirmiausia pasukę keliu link Agadiro ir tuomet išsukę iš šio kelio važiuokite link Sidi Kouki. Pavažiavę maždaug 12 km nuo Sidi Kouki, pasieksite mažą ant kalvos įsikūrusį Aït Idir kaimą.

Prisiparkuokite automobilį kažkur ten ir kitoje kelio pusėje turėtumėte rasti nedidelį ženklą, nurodantį kur yra keliukas, vedantis link Sidi M’Barek krioklių. Būkite labai atidūs, nes ženklas tikrai nelabai aiškus, o ir pats takas ne per geriausias. Google Maps koordinatės čia (pačių krioklių ir kopų, ne automobilio parkavimo vietos), o vietinių klauskite naudodami prancūzišką vietos pavadinimą – Les cascades de Sidi M’barek.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Išsukę iš kelio ir pėstute paėję žvyrkeliu apie 40 min, pasieksite dideles kopas, nuo kurių nusileidę rasite žaliuojančius laukus, keletą vietinių, asilų ir nedidelį krioklį. Ir, kvapą gniaužantį vandenyną rėminančių smėlio kopų vaizdą. Ši vieta puikiai tinka piknikui, tad nepamirškite atsinešti pakloto ir užkandžių. Tolumoje pamatysite ir vietos šventojo (arabiškai marabout) apleistą namą.

Kaip minėjau, šie maži kriokliai dažnai būna išdžiūvę, tikrai nieko wow, ir pagrindinis šios vietos grožis – būtent kopų ir vandenyno susidūrimas. Kažką panašaus galite rasti ir netoli Taghazout, Soussa Massa regioniniam parkui priklausančioms Tabora kopoms, kurias aprašiau straipsnyje Mažasis Taghazout – ne tik bangų gaudytojų Meka (išsamus gidas).

Taip pat būtinai nueikite iki už kopos esančio paplūdimio (ten kur apačioje nuotraukoje matosi už kopos vandenynas) – vadinu jį “slaptuoju paplūdimiu”, nes dažnai būna visiškai tuščias.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *