kabana rooftop marrakech medina
|

Marakešas: mano mėgstamiausi restoranai ir kavinės Medinoje

Nuolat sulaukiu skaitytojų laiškų su prašymais rekomenduoti geras vietas pavalgyti Marakeše. Todėl pradžiai sudariau sąrašą su savo mėgstamiausias restoranais ir kavinėmis Marakešo senamiestyje, vadinamame Medina.

(atnaujinta 2022 metų sausį)

Per pastaruosius metus, Marakešo maisto scena smarkiai pasikeitė. Atsidarė daugybė naujų, modernių restoranų ir kavinių, siūlančių pasaulio virtuvę. Žinoma, tradicinė marokietiška virtuvė dominuoja daugumos restoranų meniu, tačiau šefai ją modernizuoja, įtraukia naujų ingredientų. 

Modernizacija tikrai nėra blogai, nes tradicinėje marokietiška virtuvėje patiekalų pasirinkimas yra ganėtinai siauras. Patikėkite, po savaitės valgant vien tadžinus, kuskusą ir gausybę duonos gaminių, tikrai norėsite kažko lengvesnio.  Daugiau apie marokietišką virtuvę rasite mano straipsnyje Mano TOP5 marokietiški patiekalai.

Liūdna, tačiau pasaulinė pandemija labai paveikė Maroko restoranų industriją, nemažai jų užsidarė ir laukia geresnių laikų. Šis sąrašas buvo pirmą kartą sudarytas 2019 metais, ir per laiką kai kurias vietas teko išimti, nes jos arba užsidarė, arba labai suprastėjo maisto kokybė.

Šiame sąraše pamaišiau įvairaus tipo restoranų, kavinių, įtraukiau keletą ir labai vietinių, tad tegu pavadinime minimas restoranų vardas jūsų nenuteikia, kad čia bus vien restoranai. Maroke restoranais vadinamos įvairios vietos, kur patiekiamas maistas, o kavine/cafe – tik gėrimus tiekiančios vietos.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

KABANA ROOFTOP

Marakešo Medinos širdyje, priešais garsiąją Koutoubia mečetę, yra įsikūręs mano mėgstamas tropikus primenantis restoranas „Kabana Rooftop“. Ši vieta labai populiaria tiek vietinių, tiek turistų tarpe.  Jaukus, „Instagraminis“ interjeras, alkoholiniai kokteiliai, suši baras ir puikūs didžėjai pavertė šį restoraną ir vakarėlių vieta, kur groti kviečiami vietiniai elektroninės muzikos didžėjai, muzikantai. 

Jei esate Marakeše ir norite pavakarieniauti stilingai, tikrai verta užsukti į  „Kabana“. Patiekalai, sušiai kainuoja nuo 100-250 Dh, kokteiliai apie 150 Dh,  alus 80 Dh. Nepatingėkite restorano puslapyje pasižiūrėti, kokie koncertai/didžėjai jūsų norimą vakarą organizuojami „Kabanoje“. Kadangi tai labai populiari vieta, rezervacija vakarui privaloma. Kitaip garantuotai nebus vietos.

Riad El Fenn

Toje pačioje gatvėje kaip Kabana yra garsioji Riad El Fenn, priklausanti Richard Bransono seseriai Vanessa Branson, ir kurioje savo gimtadienį šventė pati Madonna. Šios raidos terasoje įsikūręs restoranas jus pasitiks puikiu dizainu, nuostabiu vaizdu ir atmosfera. Aš ten dažniausiai einu dėl baro, maistas ten nėra kažkuo įspūdingas ir brangus, jei norite skaniai pavalgyti, rekomenduoju geriau Kabaną. Tačiau Kabana visuomet perpildyta, tad jei norite ramybės ir atsipalaidavimo, rinkitės Riad El Fenn terasą.

Cafe Arabe

Cafe Arabe – Medinoje prie pat „Secret Garden” (Le Jardin Secret) įsikūręs restoranas su gražia terasa. Patiks jei mėgstate ramiai pasėdėti ir pasitikti saulėlydį su vyno taure. Restorano meniu paprastas, nieko įspūdingo, tačiau gera maisto ir kainos kokybė, labai draugiškas aptarnaujantis personalas. Kuomet daugelyje restoranų, kuriuose parduodamas alkoholis, dėl įstatymų negalima užsisakyti vien alkoholio, Cafe Arabe” šios taisyklės nepaiso ir net patys atneša mažų tapas.

MECHOUI ALĖJA 

Keptos avies galvos Maroke ypač populiarios religinės šventės Eid al-Adha metu, kuomet kiekviena šeima paaukoja po avį. Jų galvos tuomet kepamos ant ugnies ir valgomos.  Maroke šį patiekalą verta paragauti ne vien Eid metu!   „Mechoui“ – tai lėtai ir ilgai troškinta ėriena arba aviena.  Specialioje, grindyse esančioje skylėje-krosnyje troškinama visa avis, su vidaus organais ir galva.  Visas procesas trunka apie 5 valandas; nuo įvairių avies dalių nuimta mėsa patiekiama paskaninta tik druska ir kuminu.  „Mechoui“ dažniausiai restorane užsakoma ir parduodama pagal svorį, paprašykite geriausių dalių, nes ne visos yra skanios ir sultingos. 

„Mechoui“ nėra pigi mėsa, kilogramas kainuoja apie 17 eurų, bet užtenka dviems, trims asmenimis. Mėsa patiekiama paskaninta tik kuminu ir druska, duoda, jei norite, galite papildomai užsisakyti salotų.  Garsiausias „mechoui“ restoranas yra prie pat Jemaa El Fna aikštės esančioje Mechoui alėjoje („Mechoui Alley“), nors ten yra ne vienas restoranas, garsiausias iš jų – Chez Lamine Hadj Mustapha, turintis vaizdingą terasą. Beje, šalia esantys stendai irgi verti dėmėsio, ne tokie turistiniai, jei norite pasėdėti tarp vietinių.

Pagal Maroko įstatymus, visose alkoholį tiekiančiuose restoranuose ir net daugumoje barų, privaloma prie alkoholio užsisakyti ir maisto, nes alkoholio licenzija gaunama tik kaip restoranui, ne barui. Tačiau kai kurios vietos apeina įstatymus ir pačios nemokamai duoda mažų tapas (ypač Tangier). Tad nenustebkite, jei kokiame restorane padavėjas atsisakys jums atnešti pirma gėrimus, iki kol ant jūsų stalo nebus koks mažas užkandis.

RUE BANI MARINE RESTORANAI

Kadangi nesu Jemaa El-Fna skvero maisto stendų gerbėja, pavalgyti dažnai keliauju į šalia esančią Rue Bani Marine (į dešinę sukanti gatvė, iškart po „Poste Du Maroc“ pastato). Šioje gatvėje gausu nebrangių vietinių maisto restoranų. 

Iš visų ten esančių rekomenduočiau keletą. „El Bahja“ – vietinių gausiai lankomas restoranas, patiekiantis visą spektrą marokietiškų patiekalų. Didelės prabangos nesitikėkite, bet tikrai švaru ir skanu. Patiekalų kainos  apie 30-40 Dh. Ten net esu ragavusi tadžiną su balandiena! Skonis įdomus, tik tadžinas nedidelis ir užtruko, kol išdarinėjau miniatiūrinį balandį. 

Jei norite ir jūros gėrybių grilio, keliaukite į netoliese esantį „Restaurant Snack Grand Atlas“. Taip pat vertas dėmesio ten pat esantis „Oscar Progrés“. Nepamenu kuriame tiksliai, bet ten esu ragavusi ir balandienos tadžino.

Mažasis  pietų sodas  „La Famille“

marrakech restaurants medina la familia

Marakešo Medinos gilumoje esančiame mažame sode įsikūręs vegetariškas „La Famille“ restoranas veikia kasdien, išskyrus sekmadienį,  ir tik pietų metu (12-16.30 val). Todėl norint ten patekti, būtina rezervuoti staliuką (tel. rezervacijoms +212 524 385 295). Rezervuoti vietą reikia ne vien dėl mažo vietų skaičiaus, bet ir dėl riboto meniu.

Kasdien iš šviežių produktų pagamina tik keletas vegetariškų patiekalų variantų. Kadangi viskas šviežia, pasibaigus paruoštiems produktams, nauji lankytojai nepriimami. „La Famille“ primena nedidelį jaukų šeimyninį sodą, su kanarėlėmis, augmenija ir jaukiu interjeru. Meniu pagrindiniai patiekalai kainuoja apie 10 eurų, surasti šią vietą reikia atidumo, nes įėjimą galite lengvai praeiti nepastebėję. „La Famille“ yra labai instagraminė vieta, lankoma turistų, tačiau išlaiko savo dvasią, o maisto kokybės ir kainos santykis išties geras. 

Muzikos ir istorijų vakarai kavinėje „Café Clock“

Prie Marakešo Medinos esančiame Kasbos rajone įsikūrusi kavinė „Café Clock“ savo padalinius turi ir Feze, Moulay Idriss (ten vadinasi „Scorpion House“) bei Chefchouen miestuose.  „Café Clock“ beveik kas vakarą vyksta įvairūs renginiai: koncertai, tradicinių šokių pasirodymai bei garsieji istorijų pasakojimo vakarai. Dienomis galima apsilankyti maisto gaminimo, kaligrafijos kursuose. „Café Clock“ renginius sekite jų Facebook paskyroje.

Tradicinė marokietiška virtuvė „Café Clock“ pateikiama su moderniu, truputį europietišku prieskoniu. Jų garsiausias patiekalas – burgeris su kupranugariena, kuris man nepaliko didelio įspūdžio, tačiau pabandyti tikrai verta. Patiekalų kainos – nuo 5 iki 15 eurų, meniu rasite čia.

Mandala Society

Marakeše ir Essaouiroje veikiančią Mandala Society kavinę įkūrė islandės ir marokiečio šeima. Dėl pandemijos Marakešo kavinė buvo ilgam uždaryta ir pagaliau duris vėl atvėrė 2021 metų lapkričio mėnesį. „Mandala society“ rasite Medinoje, Rue Riad Zitoun el Jdid, netoli jau minėto „La Famille“ restorano. Tai jauki trijų aukštų kavinė su gražia terasa, interjeras kiek primena Europos, o ypač Paryžiaus kavines. Patiekalai kainuoja nuo 8 iki 15 eurų (nėra labai pigu), „Mandala society“ ypač tinka brunch’ui, susitikimams ir jaukiems pavakariams. Nenustebkite meniu radę ir islandietiškų patiekalų.

Bacha kavos namai

2019 metų rudenį Dar El Bacha muziejuje („Dar El Bacha Museum of Confluences“) atsidarė nauja madingai aristokratiška kavinukė Bacha Coffee House, „The Grand Tradition of Real Moka“.  Į šią kavinę pateksite per Dar El Bacha muziejų. Jei apsaugai pasakysite, jog einate tik į kavinę, bilieto pirkti nereikia. Tačiau apsauga akylai prižiūri, kad neapžiūrinėtumėte pačio muziejaus ar nedarytumėte ten nuotraukų.

Nuo pat atidarymo, Bacha kavos namai pasidarė labai populiarūs, ši ypač Instagraminė aplinka traukia tiek vietinius, tiek keliautojus, todėl labai patariu rezervuotis staliuką iš anksto. Kavos arbatinukas kainuoja 40 dh (apie 4 eurus) ir yra skirtas vienam asmeniui, nors arbatinuko užtenka keliems puodeliams. Galima rinkti iš vos ne 100 skirtingų pupelių rūšių. Pusryčiai ir brunch’as ten brangoki, meniu čia.  Rekomenduočiau krosanus, už 35 dh gausite net du nerealiai skanius.

„Shtatto“  ir „L’mida“: terasų karalienės

Shtatto – nedidelis jaukus restoranas, įsikūręs Medinoje esančioje terasoje, su puikiu Medinos vaizdu. Hipsteriška vieta, su puikia muzika ir atmosfera. Minusas – „Shtatto“ kiek mažokas ir dažnai jame pilna turistų, norinčių įsiamžinti Medinos stogų fone. Tačiau vistiek Shtatto man patinka labiau nei „Nomads“ ar  „Terrace des Epices“ terasos.

Neseniai šalia „Shtatto“ atsidarė restoranas L’mida Marrakech su irgi nerealia terasa (bent jau jie giriasi, kad aukščiausia visoje Medinoje). Virtuvės meniu sudarytoja – garsi marokietė maisto tinklaraštininkė Nargisse Benkabbou  (www.mymoroccanfood.com). „L’mida“ maistas tikrai puikus, man patinka meniu esančios tradicinio ir vakarietiško maisto variacijos. Patiekalo kaina apie 10 eurų, jei esate gurmanai ir norite ne vien hipsteriškų vibes, kaip „Shtatto“, rinkitės „L’mida“!

L’mida Marrakech. Photos credit: Belabbes Houssain

Kokia jūsų mėgstamiausia kavinė Marakešo Medinoje? Labai laukiu šio sąrašo papildymo!


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *