alcohol morocco beer special beach sunset
|

Alkoholis Maroke (ne)egzistuoja?

Vykstantys į Maroką keliautojai neretai susirūpina, ar šioje musulmonų šalyje galima įsigyti alkoholio. Ne vienas yra man rašęs ir klausęs, ar į „viskas įskaičiuota“ viešbučio paketą įeina alkoholiniai gėrimai, kiti alkoholio užsiperka oro uoste, galvodami, kad vietoje jo niekas neparduoda. Apskritai, vyrauja nuomonė, kad Maroke alkoholis uždraustas, todėl šiame straipsnyje norėčiau trumpai papasakoti visą tiesą.

Nors musulmonams religija draudžia gerti alkoholį, dauguma musulmoniškų šalių šių formalių draudimų nepaiso ir gamina bei vartoja alkoholinius gėrimus. Marokas šiuo klausimu laikosi paprastos taisyklės – nors ir pagal religiją negalima, alkoholis vartojamas plačiai.

Pagal praėjusių metų statistiką, Maroke buvo suvartota apie 120 mln litrų alkoholinių gėrimų, iš kurių 68 % buvo alus. Maroke alkoholis ne tik vartojamas, bet ir gaminamas Meknes mieste, tačiau yra ir privačių mažų vyninių, kurios gamina savo vyną (mano mėgstamiausia – prie Essaouiros esanti Domaine du Val d’Argan).

Maroke alkoholio reklamos niekur nepamatysi, visos gėrimų parduotuvės gatvėse užslėptos, be iškabų, langai uždengti. Nupirkti buteliai įvyniojami/paslepiami laikraščiuose. Restoranų terasose, esančiose atvirose vietose, draudžiama prie staliukų gerti alų, tik viduje.  Agadiras yra kiek liberalesnis šiuo klausimu, ten ir lauko terasose galima užsisakyti alkoholio.

Kur pirkti?

Iš didžiųjų prekybos centrų, alkoholis Maroke parduodamas  tik prancūzų „Carrefour“ ir ispanų „Atacadao“ (pastarasis Marakeše yra tik vienas kelyje į Fezą). Taip pat yra specializuotos alkoholinių gėrimų parduotuvės, kaip kad „Victoria“, „Champion“ arba nedidelės parduotuvės be pavadinimų, su uždengtais langais – jų pilna visuose didžiuosiuose miestuose.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Alkoholis Maroke nėra pigus. Populiariausias alus – vietinis „Speciale Flag“, kurio 0,33 l, prekybos centre kainuoja apie 1 eurą (10 dh). Pats pigiausias – „Stork“, o importuoti alūs tikrai brangūs, kaina siekia ir iki 2 eurų už mažą buteliuką. Iš vynų labai rekomenduoju išbandyti tik Maroke gaminamą pilką vyną (gris), kuris turi įdomų skonį ir yra puiki lauktuvė. Pigiausias vyno butelis kainuoja apie 4 eurus (45 dh), o padoresnis, pvz., mano mėgstamas „Domaine Sahari“, apie 7 eurus. Stiprieji gėrimai gerokai brangesni, nors galima už 100 dirhamų įsigyti pigios, bet geros degtinės.

Alkoholinių gėrimų Maroke nusipirkti galima kasdien iki 20 val. Nors, štai Essaouiroje jie neparduodami penktadieniais. Mažesniuose Maroko miestuose dažnai alkoholio parduotuvių nerasite.

Barai

Barai Maroke  turbūt verti atskiro straipsnio (juos aprašiau angliškame tekste). Tai dažnai tamsios, be iškabų esančios vietos, kurių vidus nuolat paskendęs cigarečių dūmuose. Baruose lankosi tik vyrai, o jiems kompaniją dažnai palaiko vietinės nakties plaštakės.  Normalias marokietes moteris pamatysi tik rimtesniuose baruose ar klubuose, kurie turi gerą reputaciją. Tad labai dažnai, jei bare pamatysite vietines merginas, garantuotai jos ten laukia klientų. Žinoma, į barus gali be problemų eiti turistės, ten jų niekas neužkabinės ir nakties darbininkėmis nepalaikys.

marokas alkoholis

Pigiausiuose baruose „Special“ alus kainuoja apie 20 dh (2 eur), geresniuose  – apie 5 eurus. Tuo tarpu prabangesniuose klubuose ir restoranuose už buteliuką gali tekti pakloti ir 10 eurų. Beveik visada prie gėrimų atnešama nemokamų „tapas“ – spragėsių, riešutų, alyvuogių ar daržovių. Rimtesni restoranai kas vakarą organizuoja ir muzikines programas su pilvo šokėjomis ar muzikantais. Įėjimas dažniausiai būna nemokamas, tačiau, žinoma, meniu brangus.

What alcohol to buy in Morocco?

In Morocco, imported alcohol is expensive, so I recommend buying locally produced drinks – beer and wine (e.g. a bottle of Corona beer cost around 2,5 euros, Absolut vodka around 30 euros). There are locally produced spirits like vodka, gin, whiskey, etc., but I would doubt their quality.

Beje, kartą teko dalyvauti marokietiškose vestuvėse, kuriose buvo, žinoma, patiekiamos tik sultys. Tačiau beveik dauguma jaunimo nuolat išeidavo pasikalbėti į kiemą, kuriame stovėjo slapti automobilių bagažinėse esantys bariukai. Liūdnas pastebėjimas – Maroke vairuoti išgėrus yra visiškai normalus dalykus, kurio policija dažnai ir nebaudžia, reikalauja kyšio.

Reziumuojant, alkoholis Maroke tikrai egzistuoja, tačiau vartokite jį sąmoningai. Gerbkite religiją, nedemonstruokite gėrimų viešose vietose, ir, pagaliau, galbūt atostogos Maroke yra puikus laikas tiesiog pabūti abstinentu?


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *