morocco agadir grafiti girl wall
|

Agadiras – 12 lankytinų vietų šiame Maroko kurorte

Prie Atlanto vandenyno įsikūrusiame Agadire klimatas išlieka pastovus visus metus. Vasarą oras sušyla iki 30 laipsnių, žiemą – iki 25, tad šis miestas yra ideali vieta pabėgti nuo kaitros Marakeše, o sausio mėnesį tikrai nesušalsite maudydamiesi iki 19 laipsnių įkaitusiame Atlanto vandenyne.

Agadiras nepanašus į jokį kitą Marokas miestą. 1960 metais galingas žemės drebėjimas beveik visiškai sunaikino šį kurortą, o jį atstatę architektai užsibrėžė tikslą sukurti modernų miestą. Dėl savo modernumo, švarių, palmėmis apsodintų alėjų, viešbučių kompleksų ir architektūros, Agadiras dažnai vadinamas Maroko Majamiu; kitiems jis primena Viduržemio miestų kurortus. Plačiau apie Agadirą ir jo istoriją aprašiau straipsnyje Agadiras – tarpinė stotelė pažinčiai su Maroku.

Agadiras yra labai populiarus kurortas pasyvesnio poilsio mėgėjams. Kadangi šis miestas yra visiškai naujai atstatytas, jame nėra daug lankytinų istorinių vietų. Tačiau ten vis tiek rasite ką veikti, ypač jei nepatingėsite atsidurti už miesto ribų.

AGADIRAS MAROKAS: MIESTE?

Paplūdimys

1. Paplūdimys yra esminė Agadiro atrakcija, kurią miesto valdžia prižiūri ir išlaiko švarų bei saugų turistams. Beveik 7 km ilgio paplūdimyje pilna įvairiausių pramogų:  vandens motociklai, keturračiai motociklai, jodinėjimas arkliais ir kupranugariais. Paplūdimyje yra ir dušai, švarūs tualetai, šiukšlių konteineriai, galite išsinuomoti gultą ir skėtį. Labiausiai žavi pati paplūdimio panorama – Atlaso kalnai, palmės ir baltos alėjos. Kaip ir daugelyje paplūdimių, taip ir Agadire neišvengsite įvairiausius dalykus pardavinėjančių vietinių.  Beje, dauguma didelių viešbučių paplūdimyje turi atsiskyrę ir savo zonas – norintiems privatumo

agadiras marokas paplūrimys

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Agadiro Marina

2. Agadiro Marina – puiki vieta vakaro pasivaikščiojimams. Ši vieta kažkuo panaši į Palangos Basanavičiau gatvę, bet daug ramesnė. Marinoje pilna restoranų, kavinių, prieplaukoje prisišvartavę turizmo laivai, kuriais galite paplaukioti ar užsukti į ten esantį Piratų laivą. Mano mėgstamiausias restoranas Marinoje – italų šeimos valdomas “Mamma Caterina”.

agadiras marokas
Paukščių slėnis

3. Netoli Agadiro paplūdimio įsikūręs miniatiūrinis zoologijos sodas-parkas „Vallee des Oiseaux“ arba „Paukščių slėnis“, ten rasite įvairiausių gyvūnų. Pradedant kalnų ožkomis, briedžiais, vėžliais, beždžionėmis etc. Įėjimas į parką nemokamas.

agadiras marokas
Medina „Coco Polizzi“

4. Medina „Coco Polizzi“ – įdomi vieta Agadire, kurios patys vietiniai pernelyg nereklamuoja, miesto gidai irgi nenuveš. Agadiro pakraštyje, kelyje link Inezgane, įsikūrusį atkurtą senovinį miestą pasiekti galima nebent nuomotu automobiliu arba taksi. 13 akrų plotą užimantis projektas – marokiečių kilmės Italų architekto Coco Polizzi svajonių išsipildymas savo žemėje atkurti žemės drebėjimo sugriautą Agadiro Medinos versiją. Ši vieta galutinai buvo pastatyta 2007 metais, visi darbai vyko naudojant tik vietines medžiagas, o kiekvienas akmuo buvo statomas rankomis. Vidaus papuošimus kūrė vietiniai meistrai, kurie savo dirbtuves bei parduotuves įkūrė „Coco Polizzi“ Medinos viduje. Ten pat yra ir mažas amfiteatras, restoranas bei gausybė klaidžių gatvelių.

Būtina papietauti ten esančiame restorane “La Nouvelle Medina Polizzi”, kur ragavau geriausią pasaulyje kuskusą. Įėjimas į „Coco Polizzi“  kainuoja, bet jei pasakysite, kad atėjote tik papietauti, įeisite nemokamai – tik nepamirškite išeidami parodyti restorano čekio. Kuomet ten lankiausi rugsėjo mėnesį, dauguma amatų parduotuvių buvo uždarytos; dauguma amatininkų krautuvių perkeltos į netoli „Coco Polizzi“ esantį kompleksą, kurį nežinantiems tikrai sunkoka rasti.

Agadiro Kasba ir Cable cars

5.  Agadiro Kasba, dar vadinama Agadir Oufella. Kasba (angliškai Kasbah arba casbah) –  miesto tipas, kuris seniau buvo skirtas miesto lyderiui gyventi ir gintis nuo priešų atakų.  7 km nuo Agadiro cento nutolusi ir ant kalvos įsikūrusi kasba  buvo pastatyta 1541 metais ir restauruota 1740-aisiais, tuomet joje gyveno apie 300 žmonių. Deja, tragiškasis 1960 metų žemės drebėjimas sugriovė šią kasbą, tad lankytojai pamatys tik sienos likučius. 
Iki ten pakilti galima tik su naujais cable cars, kurie buvo pastatyti 2022 metų pavasarį. Iki Cable cars galite nusigauti su taksi.

El Had turgus

6. Rekomenduoju Agadire aplankyti Souk El Had, kuris veikia visomis savaitės dienomis išskyrus pirmadienį.  Niekada nesilankiusiems marokietiškame Souk, siūlau iš anksto pasiruošti chaotiškam balsų šurmuliui ir deryboms. El Had nėra toks chaotiškas kaip Marakešo gatvės Souk, tad bus jums puikus įvadas prieš apsilankant Marakešo šurmulyne. p.s. Souk arabų kalboje reiškia turgus, o el Had – sekmadienis. 

Į turgų lengviausia nusigauti taksi,  turguje galėsite įsigyti vaisių, prieskonių, saldumynų, drabužių, odos gaminių, kosmetikos, papuošalų… Beje, prie turgaus vartų gido paslaugas gali siūlyti ne vienas vietinis, būkite budrūs – jie ves į vietas, iš kurių pardavėjų gauna komisinius. O ir už savo paslaugas paprašys labai daug.

AGADIRAS MAROKAS: KĄ PAMATYTI UŽ MIESTO RIBŲ?

Rojaus sėnis

7. Paradise Valley (Rojaus slėnis) sunku apibūdinti, nes tai ne konkreti vieta, o visa kelionė per patį be galo gražų slėnį. Rojaus slėnis nuo Agadiro nutolęs apie 30 km ir Tamraght upėje įsikūrę baseinai – populiariausios slėnio vietos, kuriose keliautojai užtrunka šokinėdami nuo olų ir mėgaudamiesi saulės voniomis. Patiems nusigauti iki Rojaus slėnio pakankamai sudėtinga, reiks pakeisti keletą taksi ir nusiderėti geras kainas.

Ką veikti Rojaus slėnyje be maudynių?Papietauti viename iš keleto restoranėlių ir pasimėgauti nemokamu žuvų pėdų spa. Beje, Rojaus slėniui užteks skirti pusę dienos, nebent jei norite, galite likti ten nakvynės kempinge.

! p.s. prieš važiuodami būtinai pasiklauskite, ar ten yra vandens, nes kitu atveju nebus labai įdomu. Bent 2022 metų rudenį vandens ten nebuvo.

Imouzzer krioklys

8. Imouzzer krioklys (kaskada). Jei į Rojaus slėnį keliaujate nuomotu automobiliu ir turite laiko, savo kelionę po Rojaus slėnio tęskite į viršų, link Imouzzer kaimelio ir jo krioklio, kuris nėra labai žinomas keliautojams. Imouzzer – tai nedidelis berberų kaimelis, pasislėpęs apie 30 min kelio nuo Rojaus slėnio. Pakelės kalnų ir slėnių vaizdas išties įspūdingas, pats kelias vingiuotas ir lėtas. Prieš keliaudami į Imouzzer, įsitikinkite, kad neseniai lijo ir krioklys turi užtenkamai vandens – kitaip liksite nusivylę. Ir nesitikėkite kažkokios wow krioklio, tai palyginti kuklus, aukštai iš kalnų bėgantis krioklys, be kurio verta dėmesio prie jo esantys vandens baseinai ir pats kelias į viršų.

Nerekomenduoju į Imouzzer vykti vien dėl krioklio, tačiau, kaip minėjau, tai gali būti puiki dienos kelionė maršrutu Agadiras-Rojaus slėnis-Imouzzer-Agadiras.

Souss Massa nacionalinis parkas

9. 33,800 hektarų teritoriją apimantis Souss Massa nacionalinis parkas – užsislaptinęs Agadiro apylinkių perlas. 1991 metais įkurtas parkas siekia atkurti pietų Maroko florą ir fauną. Parke gyvena apie 250 paukščių, 30 žinduolių, 35 varliagyvių ir roplių rūšių. Parke įkurtas pėsčiųjų takas su aptverta teritorija vadinasi “le circuit pedestre du parc national Souss Massa”, ši vieta nuo Agadiro nutolusi apie 20 min kelio, bilietas suaugusiems kainuoja 45 DH ir nemokamai vaikams. Kaip rasti šį taką? Galite nuskanuoti apačioje pridėtame lankstinuke esantį barkodą arba naudokitės mano pridėtomis koordinatėmis čia (jie neturi jokio oficialaus puslapio). Didžiausią įspūdį ten man patiko juokingi stručiai ir raguoti žinduoliai.

Krokodilų parkas

10. Šalia Agadiro esantis Krokodilų parkas („Crocopark“) savo duris lankytojas atvėrė 2015 metais. Parke, žinoma, pagrindiniai eksponatai yra 300 krokodilų ir įvairi juos supanti augmenija. Ką veikti ten tikrai bus, ypač mažiesiems keliautojams. Bilieto kaina – 70 dh (apie 6 eurus) suaugusiems ir 40 Dh vaikams. Į parką nusigausite arba nuomotu automobiliu, arba taksi (parkas įsikūręs prie pat Agadiro esančiame greitkelyje į Marakešą). Taip pat galite pasinaudoti specialiu krokodilų parko autobusu (70 dh), kaip jį rasti skaitykite čia. Arba, užsisakykite šio parko lankymo paslaugą per mane.

Taghazout/Tamraght/Bananų kaimas

11.  Šalia Agadiro esantis Taghazout kaimelis – bangų gaudytojų Meka. Į jį lengvai nusigausite su taksi ar vietiniu autobusu. Taghazout žavi savo paplūdimiu, žvejų valtimis ir atpalaiduojančia atmosfera. Plačiau apie kaimą aprašiau straipsnyje Mažasis Taghazout – ne tik bangų gaudytojų Meka. Taghazhout pastaraisiais metais ypač išsiplėtė, šalia kaimo atidarytas ne vienas didelis viešbučių kompleksas, nuvestas aplinkkelis, sutvarkytas pėsčiųjų takas. Ši modernizacija ir kiek gąsdina, labai tikiuosi, Taghazout nepraras savo autentiško žvejų kaimo vardo. Taghazout veikia ne vienas restoranas, keletame jų galima įsigyti ir alkoholinių gėrimų.

Apskritai, jei esate jaunosios kartos keliautojas, apsistokite ne Agadire, o viename iš Taghazout jaukių boutique viešbučių, su baseinu, jogos ir banglenčių pamokomis. Būtent ten renkasi (kaip aš vadinu) madingas tiek Maroko, tiek užsienio jaunimas, suvažiuoja banglentininkai iš viso pasaulio. Kainos pastaraisiais metais pakilo, todėl šalia esantys Tamraght ir Banana (Ait Ourir) kaimai – puiki alternatyva.

Taboga kopos

Gabalėlis Sacharos prie vandenyno, taip pavadinčiau šią ne visiems keliautojams žinomą vietą. Maždaug valandą kelio į šiaurę nuo Agadiro nutolusios Taboga kopos pasiekiamos važiuojant nuostabiu pakrantės keliu link Essaouirą (15 km iki Imsouane). Tai įspūdinga vieta, kurioje vandenynas susitinka su uolomis ir masyviomis kopomis, nuo kurių atsiveria fantastiškas panoraminis vaizdas. Išsukę iš pagrindinio kelio (pamatysite šią vietą nurodantį ženklą), palikite savo automobilį ir pasivaikščiokite po šias nuostabias kopas, mėgaukitės saulėlydžiu ir galbūt net išbandykite surfinimą ant smėlio? Ši pramoga Taboga kopose populiari, jei patys neturite lentos ar automobilio, kreipkitės į mane, kartu su savo patikimais partneriai Agadire suorganizuosiu šią patirtį.

GPS vietą rasite čia . Ši vieta yra Souss Massa regiono 900 ha saugomoje teritorijoje ir vadinama „Tamri biologinio ir ekologinio susidomėjimo vieta“, o posūkyje jūs būsite laukiama lenta.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One Comment

  1. Labas, dėl Souss Massa nacionalinio parko, lankėmės 2023-01-14, manau neverta gaišti laiko, 3 rūšys raguotų žinduolių, ir stručiai, kuriuos pamatysite jeigu pasiseks, matėme toli, klaidžiojančius, įspūdžio nepaliko jokio, kadangi jau esame lankę ne vieną zoo ir kitokius parkus, tai šį įvertinome, kaip patį nykiausią parką kokiame esame buvę. 🙂 visos kitos Agadiro vietos puikios ir tikrai rekomenduojame aplankyti.