marokas lankutinos vietos kalnai

Marokas – lankytinos vietos pirmam susipažinimui su šia egzotiška šalimi

Marokas – lankytinos vietos šioje šalyje yra išties įspūdingos. Marokas yra net dešimt kartų didesnis už Lietuvą, todėl pažinti šią egzotišką valstybę reikia laiko. Apkeliavusi visą Maroką ir gyvendama Marakeše, kasdien atrandu gausybę naujų dalykų, kurie pamažu dėlioja šalies mozaiką.
(atnaujinta 2022-10-31)

Labai dažnai keliautojai į mane kreipiasi su savo sudarytu maršrutu, kuriuo per 10 ar 14 dienų siekia aplankyti beveik visą Maroką. Todės savo sąraše lankytinos vietos Marokas paminėsiu tas vietas, kurias aplankę būsite pažinę visą šalį. Beje, visuomet sakau, kad geriau pamatyti mažiau, bet kokybiškai, todėl tikrai nerekomenduoju turint nedaug laiko susiplanuoti pamatyti visus gražiausius Maroko kampelius.

Lankytinos vietos Maroke: aplink Taghazout ir Agadirą

Kad ir koks gražus ir šiltas būtų Agadiras (apie jį plačiau rašiau straipsnyje Kurortinis Marokas – Agadiras ir jo sukrečianti istorija), jame rekomenduoju praleisti nedaug laiko. 1960 metais galingas žemės drebėjimas beveik visiškai sunaikino kurortą, o jį atstatę architektai užsibrėžė tikslą sukurti modernų miestą. Dėl savo modernumo, švarių, palmėmis apsodintų alėjų, viešbučių kompleksų ir architektūros, Agadiras dažnai vadinamas Maroko Majamiu. Agadirą rekomenduoju šeimoms su vaikais ar vyresniems keliautojams, kurie nori ramesnio poilsio. Agadiras taip pat gali būti puikus įvadas į Maroką, nes ne viena keliautojas Marakešas pirmą dieną sukelia nemažą šoką bei sumaištį.

agadir morocco beach palm trees

Šalia Agadiro esantis Taghazout kaimelis – bangų gaudytojų Meka. Šią vietą aprašiau čia. Į Taghazout lengvai nusigausite su taksi ar vietiniu autobusu (kaina apie 10 dh, 1 euras už autobusą). Į Taghazout susirenka kitokie keliautojai – jiems neaktualūs standartiniai viskas įskaičiuota paketai,  jie nebijo iššūkių ir yra truputį romantikai. Jiems patinka stebėti, kaip žvejai iš jūros parvelka savo valtis; patinka vakare išlįsti į vietinius restoranus, kuriuose visi jaukiai ragauja šviežią žuvį. Taghazout pilna hotelių, siūlančių jogos ir surfinimo paketus.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.


Kita dėmesio verta vieta – Sidi Ifni kaimelis, nuo Agadiro nutolęs apie 160 km; į jį nusigausite su CTM kompanijos autobusu (kaina 75 dh). Visai verta išsinuomuoti automobilį ir aplankyti šalia esančius Mirleft ir Tiznit kaimelius.  Bent jau mane Sidi Ifni žavi savo ramybe  ir autentika, nuostabiais paplūdimiais bei draugiškais vietiniais. Žinoma, pakeliui į Sidi Ifni būtinai aplankykite garsųjį Legzira paplūdimį ir jo arką.

Lankytinos vietos Maroke: Essaouira

Essaouirą pasilikau pabaigai ir nepridėjau šio miesto prie Agadiro apylinkių dėl svarbios priežasties. Essaouira – mano mėgstamiausia vieta Maroke. Sunku net paaiškinti, kuo šis miestas jau daugybę metų traukia autentikos, ramybės ir meno pasiilgusius keliautojus. Sakoma, kad tai dėl Essaouiroje gyvenančių dvasių, kurios kiekvieną savaip privers įsimylėti šį mažą miestą. Apie Essaouirą plačiau aprašiau straipsnyje Essaouira – lankytinos vietos ir pramogos šiame pajūrio mieste ir Essaouira – vandenyno skalaujamas Maroko perlas.

Essaouira – tai vieta, į kurią atvykęs privalai pabuvoti bent keletą dienų, atsijungti visus internetus ir pasimėgauti nieko neveikimu pučiant Atlanto vėjui, bangoms skalaujant visus penkis pėdų pirštus, skrandžiui besimėgaujant jūros lydekomis, papilvei – šviežiomis braškėmis, o ausims – tradicinei vietinių muzikai.

Lankytinos vietos Maroke: Marakešas ir jo apylinkės

Apie Marakešą patys marokiečiai turi skirtingas nuomones: dauguma jo nekenčia, o ten gyvenantys neįsivaizduoja savęs kitur. Marakešas yra nemėgstamas dėl alinančių vasaros karščių, kuomet termometro stulpelis pakyla iki +45C laipsnių, chaotiško gatvių gyvenimo ir priekabių prekiautojų. Tačiau man Marakešas – tobulas miestas, kuriame gyvenimas verda ištisą parą. Marakeše rasi visa, ko geidžia širdis: ir europietiškų barų, restoranų, prekybos centrų, ir egzotiškų pilvo šokių ar tradicinių amatų.

Marakeše privalote visą dieną paklaidžioti po Medinos gatvės turgaus (Souks) labirintus ir kaip galima labiau išklysti iš turistinių vietų. Rekomenduoju apsilankyti centre esančią tradicinių amatų prekyvietę „Ensemble Artisanal”, kurioje visos kainos fiksuotos, o pelnas eina tiesiai į vietinių gamintojų rankas. Nepabijokite paragauti ir pagrindinėje Marakešo Jemaa el Fna aikštėje pardavinėjamų apelsinų sulčių, kurių stiklinė – tik 4 Dh (apie 0,30 ct).

Raskite laiko dienos turui į netoli Marakešo esantį Ourika slėnį (Ourika Valley), kuris yra labai populiari vietinių poilsiavimo vieta. Iki ten galite nusigauti dideliu taksi, tik paprašykite nuvežti iki Setta Fatima kaimelyje esančių mažų krioklių. Palaipioję po olas, galėsite papietauti šalia esančiuose restoranuose, kurių dauguma savo sofas yra išstatę aplink šalia esančią upę. Plačiau kaip iki ten nusigauti savarankiškai aprašiau čia.

lankytinos vietos Marokas Ourika slėnis

Vos už 40 km nuo Marakešo nutolęs Lalla Takerkoust garsus dėl savo dirbtinio ežero, 1929 metais iškasto elektros Marakešui ir jo apylinkėms generavimui. Lalla Takerkoust ežeras – tikra atgaiva po karštojo Marakešo triukšmo. Į Lalla Takerkoust iš Marakešo galima patekti arba keliaujant vietiniu Atlas kompanijos autobusu, arba dideliu taksi, kuriuo dalinsitės su kitais keliautojais. Autobusas nr. 45 sustoja už Medinos esančioje stotelėje, kaina į vieną pusę – 7 Dh (apie 0,60 eur). Kaip nusigauti iki šios vietos savarankiškai aprašiau Lalla Takerkoust – kelionė iš Marakešo vos už 1 eurą!

Lankytinos vietos Maroke: Ouzoud kriokliai

Nors Aukštojo Atlaso kalnuose įsikūrę garsieji Ouzoud kriokliai nuo Marakešo nutolę apie 160 km, juos iš Marakešo lengvai aplankysite su dienos turu, arba nuomota mašina. 110 metrų aukščio kriokliai yra aukščiausi Maroke; ten galėsite maudytis, laipioti po olas, valgyti vietos restoranuose ir fotografuotis su vietinėmis laisvai gyvenančiomis beždžionėmis. Plačiau apie Ouzoud rasite mano straipsnyje Ouzoud kriokliai Maroke – naudinga informacija keliautojams.

Lankytinos vietos Maroke: Atlaso kalnai

Jei esate kalnų mylėtojas, privalote aplankyti Imlilio kaimą, nuo Marakešo nutolusį apie 60km. Imlilio kaimas išgarsėjo dėl savo strateginės padėties – jis įsikūręs aukščiausio Šiaurės Afrikoje kalno Toubkal (4167m) papėdėje. 

Jei planuojate kopti į Toubkalį, tam skirkite bent dvi dienas, gidas privalomas. Jei vykstate su nuomotu automobiliu, labai patariu nusisamdyti vietos gidą, kuris parodys gražiausias vietas. Į Imlilį tikrai verta nuvažiuoti bent dienai bei pasigrožėti nepakartojamu Toubkalio papėdės kraštovaizdžiu. Taip pat, Imlilis yra ne toks turistiškas kaip Ouzoud ar Ourika slėniai, todėl tikrai patiks autentikos ir gamtos mėgėjams. Plačiau apie Imlil aprašiau savo angliškame straipsnyje The essential guide to Imlil village, Morocco.

Sacharos dykuma Marokas

Lankytinos vietos Marokas sąrašas nebūtų idealus be Atlaso kalnų. Beveik visų keliaujančių į Maroką svajonė  – aplankyti Sacharos dykumą. Tačiau dauguma turistų labai klaidingai įsivaizduoja, koks atstumas ir kelias skiria Marakešą nuo Sacharos dykumos. Kelionė į gražiausias kopas turinčią Merzougą trunka apie 8 valandas, o kelias veda per vingiuotus Aukštojo Atlaso kalnus.

Kelionei į Sacharos dykumą turite paskirti bent tris dienas. Galite vykti su nuomojamu automobiliu, privačiu ar grupiniu turu. Beje, pati Sacharos dykuma Maroke užima nemažą plotą ir ne vienas keliautojas pasiklysta informacijos gausoje, renkantis, kuris dykuma yra geriausia. Todėl siūlau perskaityti šį mano straipsnį:

Merzouga vs Zagora for the Sahara desert trip in Morocco?

If you are planning a trip to the Sahara desert, it can be confusing what desert to choose. In this article, I will explain the differences between the locations of the Sahara desert in Morocco, so you will choose the best option for your future trip to the magic land.

Jei nenorite patys vairuoti iki dykumos, labai rekomenduoju trijų dienų turą į dykumą su grupe, kuris kainuoja 110 eurų ir jo metu pamatysite gražiausias Aukštojo Atlaso kalnų vietas, aplankysite garsiąją kasbą Ait Ben Haddou ir Ouarzazate miestelį, kuriuose kuriame garsiausi Holivudo filmai. Visa info apie šį turą ir jį užsakyti galite čia.

Maroko Šiaurė: Tangier, Chefchouen, Fezas

Visuomet keliautojams, kurie turi mažiau nei 10 dienų pamatyti Maroką, nerekomenduoju lįsti ir į šiaurę arba ten keliaujant, reiktų atsisakyti arba dykumos, arba kitų vietų. Kodėl? Nes vien iki Fezo nukakti užtrunka apie 6 valandas. Nuo Fezo iki garsiojo mėlynojo miesto Chefchaouen vėl apie 3.5 val kelio. Tad vien nuvažiavimui ir parvažiavimui sugaišite apie dvi dienas.

Norintiems sutaupyti laiko, labai rekomenduoju iš Marakešo imti naktinį traukinį į Tangierą (plačiau apie traukinius čia). Atvykę į Tangierą iškart keliaukite į autobusų CTM stotį ir vykite į Chefchaouen. Šis mėlynasis miestas yra daugelio sąraše dėl mėlyna spalva dažytų namų ir gatvių. Tai tikras rojus tiems, kuri myli gamtą, kalnus ir ramų poilsį. Ten tikrai verta praleisti bent vieną naktį.

Iš Chefchaouen keliaukite į Fezą,  jo senamiestis išties įspūdingas. Feze rekomenduoju taip pat praleisti bent vieną dieną bei naktį. Tikrai verta nusisamdyti vietinį gidą, nes Fezo senamiestis yra vienas didžiausių pasaulyje senamiesčių, kuriame uždrausta važinėti automobiliams. Tai išties klaidus, kupinas istorijos paslapčių miestas. Turintys laiko, būtinai užsukite į netoli Fezo esantį Volubilį – romėnų palikimą. Tuomet į Marakešą galite grįžti arba pakrante, užsukdami trumpam į Rabatą bei Kasablanką, arba griebkite traukinį iš Fezo į Marakešą.

Jei neturite daug laiko, tikrai nerekomenduoju lįsti į šiuos didžiuosius Maroko miestus. Kasablanka, apskritai, yra vienas nemėgstamiausių miestų net pačių marokiečių dėl didžiulių kamščių, vagysčių. Ten jokios romantikos nėra, ta dauguma keliautojų lieka nusivylę. Žinoma, dėl visko kaltas filmas ” Kasablanka”, kuris net nebuvo filmuotas Maroke.

Šis gidas – tik maža dalis to, ką galite pirmą kartą pamatyti, užuosti, išgirsti Maroke. Labai patariu būti protingai atviriems ir smalsiems ir spontaniškiems. Mano didžiausias patarimas – geriau mažiau, bet neskubant. O jei vis dar negalite apsispręsti, ką pirmą kartą pamatyti Maroke, kreipkitės į mane, kelionių planuotoją Rasą. Gyvenu čia jau 6 metus ir pažįstu kiekvieną slapčiausią šalies kampelį.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 Comments

  1. Ačiū, kad dalinatės – labai įdomu skaityti jūsų nuotykius ir atradimus. Jau kuris laikas planuoju įkelti koją į Afrikos teritorijas, tad manau, kad Marokas būtų puikus taškas apšilimui. Niekad nesu buvusi Afrikoje ir kiek nerimauju, ar savarankiškas keliavimas yra saugus bei patogus, nors labai vilioja tiesiog nusipirkti pigius biietus iš wizzair 🙂 . Taigi, noriu paklausti ar jums yra tekę lankytis Šefšauene ir Esaveiroje? Jei taip, kokie įspūdžiai? Radau kelionės pasiūlymą su ekskursijomis į šias vietoves, apie kurias, deja, randu gana mažai atsiliepimų: https://www.travelplanet.lt/keliones/marokas . Kaip vertinate, ar visgi verta organizuoti pačiai bei keliauti savarankiškai, ar pirkti jau apgalvotą ir suplanuotą, tačiau, ko gero, brangiau kainuojantį kelionės paketą? Pasidalinkit savo įžvalgomis! Ačiū!

  2. Po mėnesio planuojame pavažinėti po Maroką, todėl smagu radus Jūsų patarimus:) Dabar jau žinau, kad noriu pamatyti medžiuosi besiganančias ožkas:))

      1. Tik turėkite galvoje, kad ožkas medyje galite pamatyti, jei važiuosite su savo mašina į Essaouirą ar imsite turą į šį miestą. Nes ožkos argano medžiuose slepiasi truputį už miesto, taip paprastai jų nepasieksi. Bet visi turai tikrai sustoja pakelėja keliautojams foto pasidaryti

  3. Ar tikrai patariate bendrauti su vietiniais? Daug kur radau labai negerų atsiliepimų apie ‘draugiškus’ marokiečius kurie už tą draugiškumą reiikalauja neadekvataus atlygio. Bakshish bakshish..:)

    1. Reikia žiūrėti, kokia situacija. Jei gatvėje prisikabina ir siūlosi kelią parodyti ar kokią gerą parduotuvę, žinoma, kad ne už dyką. Tačiau būna daug draugiškų vietinių, pvz., susidraugauti galima ir su taxi vairuotojais, ir su padavėjais, o perkant kažką ne vienas vietinis ir arbatos pakvies.