Marokas: SIM kortelės – nelik be ryšio ir interneto

Marokas nustebins ne vieną keliautoją, turintį nuostatą, kad internetas ir mobilusis ryšys Afrikoje yra prastas . Internetas Maroke tikrai egzistuoja, ir yra palyginti nebrangus.

Jei atvykstate į Maroką ilgesniam laikui, ar norite nuomuotis automobilį ir turėti veikiantį GPS, patariu įsigyti marokietišką telefono SIM kortelę.

Marokas internetas ir sim kortelės, faktai:

 • Populiariausi mobilaus ryšio operatoriai Maroke: „Maroc Telecom”, „Orange” (senasis „Méditel”) ir „Inwi”.
 • Visi operatoriai siūlo panašius dalykus, esu išbandžiusi „Inwi”, „Orange” ir „Maroc Telecom”, rekomenduočiau pastarąjį. „Maroc Telecom” yra didžiausias operatorius Maroke, visur lengvai nusipirksite papildymą.
 • Įsigyjant bet kokią SIM kortelę jūs privalote pateikti savo pasą, kuris bus nuskanuojamas ar nufotografuojamas. Taip daroma, matyt, norint išvengti telefoninių sukčiavimo atvejų, šnipinėjimo etc.
 • Kadangi jūsų marokietiškas telefono numeris bus susietas su jūsų pasu, nerekomenduoju kortelės perduoti kitiems asmenims. Vagystės atveju iškart užblokuokite SIM kortelę.
 •  „Maroc Telecom” SIM kortelė kainuoja 30 DH (apie 3 eurus), priklausomai nuo akcijos, gausite ir dovanų. Štai, aš kartu su numeriu gavau nemokamai 1 GB interneto ir nerealiai daug vietinių pokalbių. Viskas galioja savaitę, po to jau turi pildytis pats.
marokas internetas
 • SIM korteles galite įsigyti daugelyje vietų, netgi gatvėje pamatysite pardavinėjančius. Tačiau, būdama paranojike, nemėgstu savo paso duomenų duoti bet kam, nors ir žinau, kad tai oficialu ir nepavojinga. Todėl renkuosi tikrus mobiliųjų operatorių salonus. Juos tikrai rasite oro uostuose, traukinių stotyse (bent jau Marakešo) etc.
 • Įsigiję SIM kortelę, ją turite aktyvuoti. Arba paprašykite salone tai padaryti, arba patys skambinkite numeriu 555 ir pasirinkite skaičių “1”. Viskas, kortelė aktyvuota.
 • Papildymą galite įsigyti daugumoje mažų parduotuvėlių ar prekybos centrų. Pasipildę 50 DH, apytiksliai gausite apie 4GB interneto, vietinių pokalbių ir žinučių.
 • Nutrinkite apsaugą ir pagal instrukciją suveskite papildymo kodą. Telefono kortelė papildyta!
 • Kai kuriose mažesnėse parduotuvėse paprašius papildymo, jums neduos kortelės. Pardavėjas paklaus jūsų telefono numerio ir pats su savo telefonu papildys jūsų kreditą. Nebijokite, jis tikrai nesukčiaus ir per keletą minučių gausite patvirtinimo žinutę į savo telefoną.
 • Visi telefonų operatoriai turi skirtingus planus pokalbiams ir internetui, todėl pildant būtina NURODYTI, ko nori – tik interneto ar pokalbių. Paprašykite pardavėjo jums padėti. Jei tiesiog suvesite skaičius, galėsite tik skambinti ir atvirkščiai.
Marakešo oro uoste esantys ryšių operatorių SIM kortelių pardavimo stendai.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

 • Telefonų operatoriai mėgsta siuntinėti gausybę SMS žinučių su pasiūlymais, todėl nenustebkite kasdien gaudami arabišką/prancūzišką informaciją su naujienomis ir akcijomis.
 • Marakešo Menaros oro uoste mačiau, jog „Inwi”  dalijo SIM korteles nemokamai. Tačiau vis vien reikės pateikti savo pasą.
 • Ne visose Maroko vietose mobilusis ryšys gerai veikia. Ypač jei važiuojate per kalnuotas vietoves ar prie vandenyno.  Pvz., Essaouiroje mano „Inwi” ryšys veikė, o draugo „Maroc Telecom” neveikė. Agadire – atvirkščiai.
 • Maroko oro uostuose veikia nemokamas Wi-Fi ryšys. Taip pat autobuse iš oro uosto į miestą bei kituose naujo modelio Marakešo miesto autobusuose.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *