Meilė Maroke – ką galima ir ko negalima demonstruoti viešai?

Nors Maroke užsienio turistams griežtos skirtingų lyčių bendravimo taisyklės netaikomos, vis tiek naudinga susipažinti su subtiliais bendravimo aspektais. 

 • Poros viešose vietose turėtų riboti savo jausmų apraiškas. Bučiavimasis viešose vietoje nederamas, nebent kuklus bučinys susitinkant ir atsisveikinant. Susikabinus už rankų vaikščioti  galima, tik vengtina atokesniuose Maroko regionuose. 
 • Maroko gatvėse dažnai pastebėsite už rankų susikabinusius vyrus.  Taip normalu vaikščioti geriems draugams, broliams, tėvui ir sūnui.  Homoseksualumas Maroke nėra pripažįstamas, todėl reiktų riboti jausmus tiek viešbučio atvirose erdvėse, tiek baruose ar restoranuose, nekalbant apie viešąsias erdves. 
 • Pagal taisykles, nevedę marokiečiai negali kartu apsistoti viename viešbučio kambaryje. Jei esate nevedusi užsieniečių pora, ši taisyklė jums netaikoma. Jei esate užsienietis ir jūsų partneris/ė yra marokietis/ė, jei esate nesusituokę, viename viešbučio kambaryje apsistoti irgi negalite. 
 • Tad jei Maroke įsižiebė meilė vietiniam, ne taip paprastai galėsite pabūti kartu. Net jei esate apsistoję pas savo vietinius draugus ar išsinuomavę butą, iš anksto išsiaiškinkite, ar savo svečią galite parsivesti namo. Visos rezidencijos Maroke turi dieną naktį budinčius sargus, kurie į skirtingų lyčių parsivedimą namo žiūri įtartinai. Dauguma viešbučių Maroke draudžia net pasikviesti į svečius savo marokiečius draugus. 
 • Jei Maroke susipažinote su maloniais vietiniais ir su jais kartu apžiūrinėjate miestą, jus gali sustabdyti policija. Jų tikslas – išsiaiškinti ar su turistais vaikščiojantys vietiniai nėra neoficialūs gidai. Tad net jei jūsų draugas tik kartu vaikšto, vis tiek gali papulti į bėdą, ypač Marakeše. Panaši problema gali iškilti, jei su vietiniais pažįstamais nusprendėte išsinuomoti automobilį ir pakeliauti. Policija gali sustabdyti ir ilgai aiškintis, ar jūsų draugai tik nedirba neoficialiais turistų gidais. 
 • Tuo tarpu Maroko baruose, klubuose ar nuošalesniuose vakarėliuose niekas taisyklių nesilaiko (išskyrus homoseksualius asmenis). Galima drąsiai bučiuotis net ir su savo marokiečiu partneriu, svarbiausia pernelyg neatkreipti į save dėmesio.  

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Photo by Ignacio Ceballos on Unsplash
 • Jei keliaujate vien su vaikinų kompanija ir užsukote į vietos barą ar klubą, atsargiai bendraukite su marokietėmis merginomis. Labai dažnai tai yra dirbančios nakties plaštakės, kurios, žinoma, labai noriai bendraus ir flirtuos. Ne kartą atvykę draugai to nežinojo ir pakliūdavo į nepavydėtinas situacijas. Tad jei Maroke įsižiebė meilė vietiniam, ne taip paprastai galėsite pabūti kartu. Net jei esate apsistoję pas savo vietinius draugus ar išsinuomavę butą, iš anksto išsiaiškinkite, ar savo svečią galite parsivesti namo. 
  
 • Visos rezidencijos Maroke turi dieną naktį budinčius sargus, kurie į skirtingų lyčių parsivedimą namo žiūri įtartinai. Dauguma viešbučių Maroke draudžia net pasikviesti į svečius savo marokiečius draugus. 
  
 • Jei Maroke susipažinote su maloniais vietiniais ir su jais kartu apžiūrinėjate miestą, jus gali sustabdyti policija. Jų tikslas – išsiaiškinti ar su turistais vaikščiojantys vietiniai nėra neoficialūs gidai. Jei jūsų draugas tik kartu vaikšto, vis tiek gali papulti į bėdą, ypač Marakeše.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *