dirhams money morocco

Kokią valiutą vežtis keliaujant į Maroką?

Kokią valiutą vežtis keliaujant į Maroką? Maroko valiuta – marokietiški dirhamai, kurių tarptautinis sutrumpinimas yra MAD. Konvertuodami valiutą internete, nesumaišykite su kitų šalių dirhamais ir pasirinkite būtent marokietiškus dirhamus.

Kur išsikeisti valiutą?

Iš senų laikų yra išlikęs mitas, kad į Maroką reikia vežtis JAV dolerius. Tikrai nekeiskite eurų į dolerius. Jei gyvenate Lietuvoje, vežkitės eurus, jei gyvenate Anglijoje, vežkitės svarus etc. 

Eurus į marokietiškus dirhamus galite išsikeisti kad ir Maroko oro uoste. Tačiau oro uostuose kursas nekoks, siūlau išsikeisti tik pradžiai nedidelę sumą. Keičiantis valiutą, jums reikės parodyti savo pasą. Būtinai perskaičiuokite, ar gavote teisingą sumą. 

Beje, kai kuriuose Maroko oro uostuose dažnai keičiantis vietoj grynųjų duoda specialias banko korteles. Jei jums tokia kortelė siūloma, pagalvokite ar tikrai jums jos reikia, nes Maroke banko kortelėmis galima atsiskaityti tikrai ne visur. 

10 Dh/dirhamų = apie 0,90 euro centų.

Pinigų keitimų punktų pilna visuose Maroko miestuose. Bent jau Marakeše visuomet keičiuosi  Jemaa El Fna aikštėje esančioje keitykloje, kuri yra ALI viešbučio lauke, toje aikštės pusėje, kur randasi didelis pašto pastatas.

Beje, jei kelionės pabaigoje turėsite likusių dirhamų ir juos norėsite išsikeisti į eurus mieste, gali kilti problemų. Bent jau Marakeše man pačiai teko pereiti ne vieną keityklą, kol dirhamais buvo iškeisti į eurus. Oro uoste tokių problemų neturėtų kilti. 

Taip pat per metus vienam asmeniui negalima iš dirhamų į eurus išsikeisti daugiau nei 4500 eurų sumą. Paliekant Maroką, draudžiama su savimi išsivežti daugiau nei 1000 dirhamų.  

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Bankomatai

Dar vienas senas mitas, kad Maroke sudėtinga atsiskaityti banko kortelėmis ar kad maža bankomatų. Tikrai netiesa! Maroke pinigų išėjimo bankomatų yra daugybė, panašiai kaip Lietuvoje. Oro uostuose taip yra ne vienas pinigų išėmimo bankomatas, nebijokite jais naudotis. Imdami pinigus iš bankomato už komisinius sumokėsite panašiai, kaip ir keisdamiesi valiutą. 

„Swedbank“ už 200 eurų išėmimą Marakešo bankomate man nuskaičiavo 3 eurų komisinį mokestį. Žinoma, reikia nepamiršti, kad bankas nuskaičiuos ir už valiutos konvertavimą.

Prieš važiuodami į Maroką, įsitikinkite, ar jūsų banko kortelė veikia užsienyje. Taip pat pravartu savo banką informuoti, kad būsite Maroke. Man pačiai teko keisti savo banko kortelę vien dėl to, kad bankui kilo įtarimų dėl jos naudojimosi Maroke. 

marokas valiuta dirhamai

Atsiskaityti banko kortelėmis Maroke galite dideliuose prekybos centruose, prabangesnėse kavinėse, restoranuose, viešbučiuose. Mažesnėse parduotuvėse labai dažnai norint atsiskaityti banko kortele reikia pirkti už tam tikrą sumą arba yra taikomas keleto procentų pridėtinis kortelės mokestis. Gatvės turguose galima atsiskaityti tik grynais, vietinės kavinės taip pat retai priima korteles. 

Riyalai

Įdomus faktas, jog iki šiol ne vienas marokietis, ypač mažesniuose miestuose, turguose vis dar naudoja senąją Maroko valiutą, vadinamuosius riyal. Tiksliau, ne naudoja valiutą, bet viską skaičiuoja pagal senąją valiutą, nors atsiskaitoma dirhamais. Riyalai niekada ir neegzistavo kaip tikrai valiuta.

1 dirhamų lygu 20 riyalų.

Aš pati turguose dažnai pasimetu ir turiu prašyti kitų marokiečių pagalbos verčiant riyalus į dirhamus. Todėl jei jums mažesniame Maroko mieste pasakys daugybę kartų didesnę kainą, pasitikslinkite, ar čia tik neskaičiuojama riyalais.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *