marokas, viza, pasas

Marokas – ar reikalinga kelionės viza?

Ar Marokas reikalauja turėti viza norint patekti į šią šalį? Kiek laiko Maroke galima išbūti užsieniečiams? Kokie kelionės į Maroką reikalavimai lietuviams? Į visus šiuos klausimus atsakysiu šiame straipsnyje.

Europos Sąjungos šalių (ir ne vienos kitos pasaulio šalies) piliečiams vysktant į Marokas viza nereikalinga, tačiau negalima vienu buvimu viršyti 3 mėnesių ribos. Keliautojams privaloma su savimi turėti bent šešis mėnesius kelionės metu galiojantį pasą. Su tapatybės kortele jūsų į Maroką neįleis.

Atvykę į Maroką, pirmiausia turėsite pereiti pasų kontrolės punktą. Jei kuriame iš Maroko oro uoste vienu metu nusileidžia keletas lėktuvų, prie pasų kontrolės punktų susidaro eilės. Todėl nusileidus lėktuvui, greitu žingsniu keliaukite prie pasų patikros langelių. 

Šiame Wikipedija žemėlapyje ir puslapyje Visa policy of Morocco matote šalis, kurioms nereikia arba reikia vizos į Maroką:

By Gorden Cheng (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL ], via Wikimedia Commons

Tuomet jums į pasą bus įdėtas antspaudas su jūsų unikaliu atvykimo numeriu bei data. Pasų kontrolės pareigūnas gali jūsų paklausti, kur Maroke apsistosite, todėl būtinai turėkite po ranka savo viešbučio arba nuomojamo butą pavadinimą bei adresą. Pareigūnas taip pat paprašyti jūsų parodyti lėktuvo bilietą, telefoninis variantas puikiai tinka.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Kaip jau minėjau, užsieniečiai Maroke gali vienu metu išbūti ne ilgiau nei 3 mėnesius, šio laikotarpio negalima viršyti. Jei visgi užsibuvote Maroke, ir 90 dienų limitą viršijote bent viena diena, teks keliauti į teismą ir sumokėti baudą (apie 100 eurų). Šis procesas pakankamai komplikuotas, užimti gali net keletą dienų vaikščiojimo iš vienos vietos į kitą.

Jei visgi norite Maroke pasilikti ilgiau, neišbuvę visų leidžiamų 90 dienų, išvykite bent vienai dienai į užsienį. Taip, taip, užtenka išvykti bent vienai ar net pusę dienos į kitą šalį, ir jums sugrįžus į Maroką gausite naują atspaudą, leidžiantį šalyje išbūti dar 90 dienų. Pažįstu ne vieną užsienietį, kuris taip leidimą būti Maroke prasitęsia ne vienerius metus. Nors oficialiai taip negalima, tačiau niekas nekreipia dėmesio.

O jei visgi norite šalyje apsistoti ilgiau ir legaliai, teks pereiti nemažus vargo kelius gaunant leidimą gyventi, kortelę dar kitaip vadinamo Carte Sejour.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *