Arbatpinigiai Maroke – taisyklės ir patarimai
Arbatpinigiai Maroke yra labai vertinami ir reikalingi. Todėl trumpai pagvildensiu šią temą.
Maroke nėra jokių oficialių arbatpinigių davimo taisyklių ir sumų. Aptarnavimo mokestis taip pat retai būna įtraukiamas į galutinę sąskaitą, nebent brangesniuose restoranuose. Pasitikrinkite sąskaitą prieš mokėdami.
Kiek arbatpinigių palikti visiškai priklauso nuo jūsų ir aptarnavimo kokybės. Aš visuomet palieku arbatpinigių padavėjams. Dažniausiai atskaičiuoju 10 proc nuo bendros sumos. Tačiau jei aptarnavimas nepatinka, arbatpinigių palikti tikrai nereikia.
Arbatpinigių dažnai palieku maloniems taksi vairuotojams. Ypač tiems, kurie neprašyti įjungia taksometrą. Visuomet galutinę taksi sumą suapvalinkite, t.y., jei taksometras rodo 17.50 dirhamų, tiesiog paduokite 20 dirhamų banknotą ir nelaukite grąžos.
Labai dažnai pasiklydus gatvėje, ypač Marakeše, prie jūsų gali pristoti ne vienas vietinis, siūlantis parodyti kelią iki viešbučio. Tokiu atveju, neduokite daugiau nei 5 dirhamus. Jei prašys daugiau, sakykite kad neturite ir paprašykite viešbučio darbuotojo pagalbos. Jei matote, kad kelią jums rodo daugiau nei vienas asmuo, ypač dažnai taip atsitinka su vaikais, pasistenkite jų paprašyti pasišalinti, nes kiekvienas jų reikalaus užmokesčio.
Užsisakykite konsultaciją
Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.
Visuomet su savimi turėkite smulkių 1, 2 ir 5 dirhamų monetų. Laikykite jas lengvai pasiekiamoje vietoje, švarko ar kelnių kišenėje. Nerekomenduoju gatvėse traukti piniginės, kurioje matosi didelės pinigų kupiūros.
Daugelyje vietų, net ir kavinėse, kuriose valgote, gali reikėti mokėti už tualetą. Prie jo dažniausiai sėdi moteriškė, nerašytas mokestis – 1 dirhamas, labai retai – 2 dirhamai. Jei pasiprašėte į tualetą kavinėje, kurioje nieko neužsisakėte, visada mandagu palikti bent 1 dirhamą padavėjui ar barmenui. Jei vykstate į pažintinį turą, palikite arbatpinigių patikusiam gidui ir vairuotojui. Suma priklauso nuo to, kiek jums patiko jų paslaugos.
Kokią valiutą vežtis keliaujant į Maroką?
Kokią valiutą vežtis keliaujant į Maroką? Maroko valiuta – marokietiški dirhamai, kurių tarptautinis sutrumpinimas yra MAD. Konvertuodami valiutą internete, nesumaišykite su kitų šalių dirhamais ir pasirinkite būtent marokietiškus dirhamus.
Arbatpinigių dažnai palieku ir hamame, grožio salonuose ir visur, kur atliekamos kokybiškos paslaugos. Jei esate išsinuomavę automobilį ir jį parkuositės gatvėje, standartiškai dienos metu gatvės sargui turite palikti 3 dirhamus. Tai ne visai arbatpinigiai, o fiksuotas mokestis už automobilio stovėjimą (Marakešo ir daugelio kitų miestų gatvėse mums įprastų mokėjimo automatų nėra).
Maroke aptarnavimo ir turizmo sektoriuje dirbančių žmonių atlyginimai labai nedideli, todėl net ir nedideli arbatpinigiai labai vertinami.
ATLYGINIMAI MAROKE (apytiksliai)
minimumas yra apie 3000 Dh per mėnesį. Tiek uždirba paprasti vairuotojai, viešbučių darbuotojai, prekybos centrų darbuotojai etc. Žinoma, kuo geresnės pareigos, tuo didesnis atlyginimas.
Gerame darbe, pvz., valstybinėje pozicijoje, galima gauti ir virš 1000 eurų.
2025 metais planuojama pakelti visus atlyginimus Maroke
(1 eur – beveik 10DH)
Esu nieko prieš arbatpinigius, kai žmogus to nsuipelnė savo geru darbu arba maloniu bendravimu, bet kaip erzina va taip kai gatvėj pribėga ir nei tau reikia pagalbos nei ką, bet žiūrėk jau vedasi kažką parodyt, kažką padėt ir reikalauja pinigų…