Marakešas. Viešasis miesto transportas: autobusas vs taksi?

Ar verta naudoti viešuoju miesto transportu Marakeše? Ar vietiniai miesto autobusai patikimi nusigauti iš vieno Marakešo taško į kitą? Visus atsakymus rasite šiame straipsnyje.

Nors daugeliui atrodys kiek neįprasta ar skamba prabangiai, bet Maroko miestuose karaliauja ne autobusai, bet taksi. Taksi kainos nėra didelės, jie daug patogesni nei viešieji miesto autobusai, kurie važiuoja be grafiko, neturi oro kondicionierių ir dažnai būna perpildyti. 

„Alsa“ kompanijos valdomi miesto autobusai nėra labai populiarūs.  Daugelis mano marokiečių draugų nėra gyvenime naudojęsi miesto viešuoju transportu. Ir ne todėl, kad jie yra turtingi, tiesiog taip neįprasta; nebent gyveni toliau nuo centro, neturi automobilio ir keliauji vienas. Nes, pvz., vienkartinio autobuso bilietėlio kaina nuvažiuoti nuo mano namų iki Koutoubia mečetės yra 4 Dh (apie 0,30 eur), o su taksi – 10 Dh (viso 3 km). Jei važiuojate dviese, tikrai labiau apsimoka imti taksi. 

Tačiau Marakešo miesto autobusai yra įdomi ir autentiška patirtis. Jei esate apsistoję Medinoje, artimiausią „Terminus Arset El Bilk“ pavadinimu stotelę rasite prie Jemaa El Fna aikštės, ten sustoja ir iš oro uosto atvykęs nr. 19 autobusas. Jei nuo Jemaa El Fna aikštės norite nuvykti į naująją miesto dalį, Gueliz, sėskite į autobusą nr. 1.  Šis autobusas sustoja prie pat mano rekomenduojamo „Ensemble Artisanal“ amatų centro,  toliau seka „Carre Eden“ prekybos centro stotelė, kur jūs turėtumėte išlipti, jei norite apžiūrėti Gueliz rajoną. 

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Norėdami pasiekti Majorelle sodus, galite sėsti ir į vietinį autobusą nr. 12 ar 15, kurie išvyksta sekančioje po Jemaa El Fna sustojimo esančioje stotelėje „Koutubia“.  Išlipkite Ben Tbib stotelėje ir iki Majorelle sodų paeikite dar apie 5 min. Beje, stotelių pavadinimų autobuse niekas neskelbia, turėsite patys pasiklausti.  

Vienkartinio bilieto kaina – 4 Dh, mokėkite smulkiais pinigais. 

Už miesto ribų

Su miesto autobusu galima nuvažiuoti ir kiek toliau už Marakešo,  ypač jei norite pamatyti daugiau gamtos.  Už miesto ribų važiuoja „Alsa“ kompanijos autobusai, kurių maršruto numeryje yra L raidė.  

Štai prie gražaus dirbtinio Lalla Takerkoust  ežero  galima patekti  autobusu nr. L45. Jis sustoja už Medinos esančioje stotelėje; pasiklauskite vietinių tikslios vietos (plačiau apie šią kelionę rasite mano straipsnyje Lalla Takerkoust – kelionė iš Marakešo vos už 1 eurą!).  

Autobusas nr. L25 jus nugabens į Ourika slėnį. Bet ne prie garsiųjų Setti Fatma krioklių, o 25 km iki jų. Nuo ten teks imti taksi arba galite pasilikti vietos kaimelyje ir pasimėgauti ten esančių vietos kavinių maistu ir gamtos vaizdais (plačiau apie šią kelionę rasite mano straipsnyje Ourikos slėnis – kelionė už 6 eur). Autobusas L 33 nuveš iki Agafay dykumos. 

L raide pažymėtų autobusų bilieto kaina į vieną pusę – 7 Dh. 

Marakeše ir aplink Marakešą maršrutuojančių ALSA autobusų lininijų žemėlapių linijas rasite čia.


Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *