hannout morocco hanout shopping

Marokas – kur pirkti maistą ir kitas kasdienines prekes?

Kur apsipirkti Maroke? Šį kartą ne apie gatvės turgus ar drabužių parduotuves, bet apie maisto bei namų apyvokos prekes – juk ir jų gali prireikti būnant Maroke.

Maroke populiariausios apsipirkimo vietos – mažos vietinių gatvės parduotuvėlės, vadinamose „Hanout”, kurias rasite visose šalies gatvėse. „Hanout” kainų nėra, tačiau dažniausiai niekas neapgaudinėja ir pasako tikrąsias. 

Kiekvienas „Hanout” dažniausiai specializuojasi parduodamas tik tam tikras prekes. Štai tik vištienai skirtoje, vištas atveža gyvas ir laiko narve, kol prireikia. Ne kartą teko laukti, kol prie mano akių vištai nukertama galva, ji nupešama ir išdaroma. Kita parduotuvė parduoda tik jautieną bei avieną, kitoje šalia esančioje rasite tik duonos gaminius, kitoje daržoves etc.

Jei visgi norite apsipirkti didesniuose prekybos centruose, juos rasite naujose miesto dalyse (niekada Medinoje). Maroke veika prancūzų „Carrefour”, ispanų „Atacadao” bei vietiniai „Marjane” bei „Aswak Assalam” prekybos centrai.

„Carrefour”  yra kiek brangesnis, tačiau jame parduodama daugiau vakarietiškų prekių, taip pat kiaulienos gaminių. Iš didžiųjų prekybos centrų tik „Atacadao”  ir „Carrefour” parduodamas alkoholis.  Alkoholis parduodamas ir gausybėje mieste esančių mažų parduotuvėlių, kurios iškabų neturi, o langai uždangstomi. 

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

Kalbant apie Marakešą, artimiausias prie Medinos  esantis prekybos centras – „Carrefour”, įsikūręs Boulevard Al Yarmouk, apie 15 min pėstute nuo Jemaa El Fna aikštės. Paėję pagrindiniu Mohamed V aveniu apie dar 10 min, pasieksite didelį naują prekybos centrą „Carre Eden”. Ten įsikūręs ir H&M, „Starbucks”, „Adidas” bei daugybė kitų populiarių parduotuvių. Apačioje – dar vienas „Carrefour”.   

Kartais nuvažiuoju ir į Marakešo Al Mazar prekybos centrą, jis kiek toliau už miesto, šalia stovi ir modernus kino teatras „Cinéma Mégarama”. Jei norite didesnės maisto ir kitų prekių parduotuvės, keliaukite į prie kelio į Kasablanką esantį „Marjane”. Jis milžiniškas, rasite visą įmanomą prekių asortimentą. 

Maroke visuose prekybos centruose, jei pirksite vaisius ar daržoves, juos reikės atskirai pasverti. Labai džiaugiuosi, kad Maroke prieš kelerius metus uždrausti plastikiniai maišeliai. Prekybos centruose vietoj jų naudojami popieriniai, mėsa vyniojama į specialią popierinę pakuotę.  

Maroke naudojamos popierinės pakuotės.

Prekybos centruose galima atsiskaityti ir banko kortelėmis. Mažuose parduotuvėlėse „hanout” – tik grynais ir visuomet pasitikrinkite grąžą. 

Jei norite nusipirkti cigarečių, jos parduodamos specialiu ženklu pažymėtose „hanout” parduotuvėlėse (mėlyno ženklo nuotrauka viršuje, dešinėje) arba prekybos centruose. Cigarečių taip pat galite nusipirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Maroke labai populiaru vieną ar keletą cigarečių pirkti iš gatvėje esančių prekeivių.  Pastarieji dažnai vaikšto ir per kavines bei parduoda po vieną ar daugiau cigarečių. 

„Hanout” parduotuvėse taip pat galite pasipildyti savo SIM kortelę. 

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *