morocco road Tizi n'Tichka mountain pass
|

Kelionės į Maroką – mano tobulas 8 dienų planas savarankiškiems

Kelionės į Maroką planas – dažnas jūsų prašymas, kuomet norite per trumpą laiką pažinti Maroką savarankiškai. Aštuonios dienos – mažas laiko tarpas Marokui, skaičiuojant, kad dvi dienas sugaišite skrydžiams su persėdimais ir nuvažiavimams į oro uostą. Tačiau turint net ir trumpas atostogas, įmanoma trumpam pamatyti gražiausias Maroko vietas.

(straipsnis atnaujintas 2021-12-03)

Ne vienas keliautojas turėdamas mažai laiko atostogoms Maroke, padaro klaidą norėdamas pamatyti viską. Taip praleidžiama nemažai laiko kelyje, prabėgomis paliečiama Maroko esmė ir namo grįžtama pavargus ir nepatyrus tikrosios šalies dvasios. Todėl tokiems mažai laiko turintiems keliautojams sudariau 8 dienų universalų Maroko pažinimo maršrutą. Kelion

kelionės į Maroką sacharos dykuma

Šis kelionės į Maroką planas siūlomas maršrutas ir tiems, kurie Maroke nori pasimėgauti paplūdimiu, ir tiems, kurie nori pamatyti kaip įmanoma daugiau. Taip pat pasiūlysiu keletą galimų maršruto įvykdymo variantų, tinkamų įvairaus biudžeto ir patirties keliautojams. Maršrutą sudariau su mintimi, kad atskrendate ir išskrendate iš Marakešo oro uosto.

Užsisakykite konsultaciją

Planuojate kelionę į Maroką? Užsisakykite privačią video konsultaciją, kuri padės jums nepasiklįsti informacijos gausoje, sutaupys daug laiko bei leis jaustis saugiems. Gyvenu Marakeše nuo 2015 metų, pasinaudokite mano patirtimi.

8 dienų kelionės į Maroką planas

1 DIENA MARAKEŠAS

kelionės į Maroką, Marakešas, Marokas
MAX LIBERTINE Unsplash nuotr.

Atskridimas į Marakešo oro uostą, kelionė iš oro uosto į viešbutį. Oro uostas nuo Marakešo centro nutolęs tik 5 km, plačiau apie jį rasite mano straipsnyje Ką reikia žinoti apie Marakešo Menara oro uostą?. Kadangi turėjote varginančią dieną skrydžiams su persėdimais, siūlau pirmą vakarą užsisakyti hamamą, pasivaikščioti po garsiąją Jemaa El Fna aikštę, kurioje veiksmas prasideda sutemus (muzikantai, šokėjai, istorijų pasakotojai, gyvatės etc). joje arba kitame restorane pavakarieniauti.

Rekomendacijos vakarui Marakeše:

  • Vakarienės rekomendacijos: Kabana Rooftop Medina (mano mėgstama stilinga vieta, gera muzika, populiari tarp vietinių, jei norisi rytietiškas šiuolaikinės dvasios ir šokių – Comptoir Darna, prabangos – geriausiu pasaulio viešbučio Conde Nast Traveler išrinkto La Mamounia restoranas, visiškai vietinio maisto – daug valandų duobėje rūkyta aviena, kurią ruošia Medinos gatvėje esantys Mechoui Alley gatvės maisto restoranai.

2 DIENA MARAKEŠAS

Marakešui vieno vakaro tikrai neužteks, todėl antroji kelionės diena bus skirta būtent šiam miestui. Privalote vieni ar su gidu bent dieną paklaidžioti po senamiesčio (Medina) gatvės turgaus (Souks) labirintus ir patobulinti savo derėjimosi meną. Pagrindinėje Marakešo Jemaa el Fna aikštėje pardavinėjamos apelsinų sultys yra privalomas kelionės atributas, stiklinė – 15/20 Dh (apie 2 eur). Jei norite papildomų veiklų – labai rekomenduoju turą ant senovinio motociklo su lopšiu (side-car) su Marrakech Insiders ar maisto gaminimo pamokos Amal moterų centre. O kur dar daugybė muziejų, monumenetų…

Plačiau apie Marakešą galite paskaityti mano straipsnyje Marokas: Marakešas ir jo trumpa istorija, o daugybė rekomendacijų ką ten veikti rasite mano e-žurnale apie Marakešą (užsiprenumeruokite mano naujienlaiškį ir gausite žurnalą dovanų). O jei planuojate Marakeše sutikti ir savo ar draugų gimtadienį, kviečius perskaityti mano sraipsnį Gimtadienio ar kitų švenčių idėjos Marakeše!

3,4,5 DIENos SACHAROS DYKUMA

Beveik visų keliaujančių į Maroką svajonė – aplankyti Sacharos dykumą. Tačiau dauguma turistų labai klaidingai įsivaizduoja, koks atstumas ir kelias skiria Marakešą nuo Sacharos dykumos. Kelionė į gražiausias kopas turinčią Merzougą trunka apie 8 valandas, o kelias veda per vingiuotus Aukštojo Atlaso kalnus. Kelionei į Sacharos dykumą turėsite paskirti 3 dienas. Plačiau apie Sacharos dykumą Maroke galite paskaityti mano straipsnyje Merzouga vs Zagora for the Sahara desert trip in Morocco?.

Nenorintiems į dykumą vykti nuomotu automobiliu ar mokėti už privatų turą, rekomenduoju užsisakyti trijų dienų grupinį turą į Sacharos dykumą , kurio metu pamatysite gražiausias Aukštojo Atlaso kalnų vietas, aplankysite garsiąją kasbą Ait Ben Haddou ir Ouarzazate miestelį, kuriuose kuriame garsiausi Holivudo filmai, ir Dades slėnyje esantį Todra tarpeklį (Todgha Gorges). Mano įspūdžius bei video iš trijų dienų turo rasite čia.

Į Merzougą galite nuvykti ir tiesioginiu „Supratours“ autobusu, tačiau pakeliui jis nesustos vaizdingose vietose. Norintys savarankiškai su nuomotu automobiliu pasiekti Merzougą, tiesiog iš anksto užsisakykite, kad ir per Booking.com, kambarį dykumos stovyklavietėje ir visi tikrai jums padės užsakyti į stovyklą kupranugarių žygį. Arba, galite apsistoti prie pačios dykumos esančiuose viešbučiuose, ir į dykumą su kupranugarių išjoti porai valandų, likusį laiką savarankiškai pasivaikščioti kopose.

Pirma kelionės diena bus skirta kasbos Ait Ben Haddou aplankymui, pietums, ir nakvynei kad ir Boulmes slėnyje. Tikrai nebandykite pasiekti Merzougos dykumos per dieną, labai pavargsite, o ir atgal lauks tokia pati visos dienos kelionė. Į dykumą nuvyksite antros dienos popietę, ten jus kupranugariais ar 4×4 nugabens iki dykumos stovyklavietės, pernakvoję kitą dieną leisitės į ilgą kelią atgal į Marakešą.

6,7 diena ESSAOUIRA ARBA TAGHAZOUT

Iš dykumos į Marakešą grįšite vakare, apie 19 valandą, ir jei nenorite gaišti laiko, galite tos pačios dienos vakare bandyti spėti į autobusą (paskutinis man rodos apie 20 val.) vežantį į pajūryje įsikūrusį Agadirą ir iš ten su taksi į Taghazout kaimą. Plačiau apie tarpiestinį transportą rasite mano straipsnyje Tarpmiestiniai autobusai ir traukiniai Maroke. Keliautojo atmintinė).

Žinoma, galite likti ir Agadire, tačiau aš visuomet rekomenduoju žavųjį žvejų kaimelį Taghazout. Plačiau apie Agadirą rasite mano straipsnyje Agadiras – tarpinė stotelė pažinčiai su Maroku, ką veikti aplink Agadirą 12 vietų, kurias privalote aplankyti Agadire ir aplink jį. Apie Taghazour parašiau išsamų gidą Mažasis Taghazout – ne tik bangų gaudytojų Meka.

Kitas variantas, vietoj Taghazout ar Agadiro keliauti į Essaouirą. Essaouira – mano mėgstama vieta Maroke, šį miestą aprašiau straipsnyje Essaouira – vandenyno skalaujamas Maroko perlas. Sunku net paaiškinti, kuo šis miestas jau daugybę metų traukia autentikos, ramybės ir meno pasiilgusius keliautojus. Ten siūlau pasimėgauti vandenynu, uostu, žuvų turgumi ir klajonėmis po mažą Mediną.

8 DIENA

Iš pajūrio keliaujame atgal į Marakešą ir iš ten laukia skrydis namo!

KĄ DAR GALIMA APLANKYTI?

Dienos kelionė į netoli Marakešo esantį Ourika slėnį (Ourika Valley), kuris yra labai populiari vietinių poilsiavimo vieta. Iki ten galite nusigauti dideliu taksi (kaina apie 40 dh į vieną pusę, visa info čia), tik paprašykite nuvežti iki Setta Fatima kaimelyje esančių mažų krioklių. Palaipioję po olas, galėsite papietauti šalia esančiuose restoranuose.

Nors Aukštojo Atlaso kalnuose įsikūrę garsieji Ouzoud kriokliai nuo Marakešo nutolę apie 160 km, juos iš Marakešo lengvai aplankysite su dienos ekskursija arba nuomota mašina. 110 metrų aukščio kriokliai yra aukščiausi Maroke; ten galėsite maudytis, laipioti po olas, valgyti vietos restoranuose ir fotografuotis su vietinėmis laisvai gyvenančiomis beždžionėmis.

PABAIGAI

Ne vienas keliautojas per mažą laiko tarpą nori nuvykti į Maroko šiaurę: Fezą ir ypač į mėlynąjį Chefchaoueną. Tačiau atstumai iki šių vietų išties milžiniški, tad šiaurę pasilikite kitai pažinčiai su Maroku. Norintiems pamatyti Maroko šiaurę, siūlau iškart skristi į Tangierą arba Fezą. Kitas variantas – naktinis traukinys iš Marakešo į Tagnierą, nuo kurio Chefchouen jau labai netoli. Arba, tiesioginis skrydis iš Agadiro į Tangier.

Geros kelionės!

morocco taghazout girls view

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *